Loppu pankolle-maksamiselle ja nopeasti.
Vuokra-Firmat huutaa duunareita ympäri maan.
Vuokra-Firmat huutaa duunareita ympäri maan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Täällä on sossujen toimesta tehty järjestelmä jossa ihminen voi ryypiskellä päivät pitkät vuosikymmeniä tekemättä yhtään mitään. Yhteiskunta maksaa asumisen ja sossu antaa rahaa viinakauppaan.
välistä osansa.
Tiedän suomalaisia, jotka tekevät kurssien kautta ilmaista työtä kuukausia hyvällä asenteella, mutta vain ruokapalkalla ja mitään ei useinkaan jää käteen eli heitä ohjataan paikkoihin, joista ei ole luvassa jatkoksi kuitenkaan mitään ja se on väärin.
Järjestelmä käyttää hyväkseen heitä vain ja mamuja hyysäillään niin perkeleesti...nämä suomalaiset ovat yksi huonoiten kohdelluista porukoista maassamme!
Työttömiä käytetään helposti hyväksi ja heidän on usein vaikea lähteä riitelemään epäoikeudenmukaisesta kohtelusta. Olen tämän itse kokenut ja jonka myötä en ole enää sinisilmäinen kiltti työtä hakeva henkilö, vaan kokenut ja karaistunut työtön.
Kuitenkin vain pieni osa työttömistä on omasta halustaan työtön. Nyt pitäisi keskittyä olennaiseen, eli löytää menetelmät, että kaikille työtä hakeville voidaan tarjota, jos suinkin mahdollista, koulutustaan ja osaamistaan vastaavaa työtä.
Asia ei ole aivan yksinkertainen, koska esimerkiksi työttömällä insinöörillä on vaikeuksia saada alempaa koulutustasoaan vastaavaa työtä, vaikka on työnhakijana mahdollisesti paras, mutta ei sopivin tehtävään.
Kukaan ei enää halua maksaa palkkaa.
Siinä on se koko ongelman ydin.
ei ole asuntoja tarjolla,työpaikat sellaiseen paikkaan missä työvoimaa on,eikä typerää ramppaamista jokapäivä autolla satojen kilometrien päähän töihin,ei näin typerää politiikkaa ole nähty aikihin,ja pitäisi vielä ruuhkia vähentää,mistähän nekin tulee?
kiikastaa.
Ja ihmettelen minäkin, miksi pitäisi omalla työllään elättää vielä joku välistävetäjä, eihän siinä ole mitään tolkkua.
Tottakai ne huutaa työntekijöitä. Tyhmien kyykyttämistä varten pystytetyt vuokrafirmat pitäisi nopeasti kieltää lailla. Joku onneton ja saamaton aina hetkeksi menee vuokralle kunnes asiat valkenevat kantapään kautta. Ajan haaskausta semmonen työ!
toivotaan, että jonain päivänä ymmärryksesi kasvaa.