Moottorikelkkailu

Kelkkailija

Jeee!!! Talvi tulee taas ja on aika kaivaa Ski-doo tallist ja laittans hanat kaakkoon, 2-T paalaa ja saastuttaa!! Mikx kelkkoihin ei tuu ruiskui vaan niis on 60-luvun tekniikka ny pensaa pölisee 20-40L!! satasel!

3

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • simo

      moni on kelkkaillut sulaan
      vain jeesus pystyy kelkkailemaan
      veden päällä

      • pilotti

        meillä on vanha lynx.se kuluttaa iha kauheesti.


      • tapsa vaan
        pilotti kirjoitti:

        meillä on vanha lynx.se kuluttaa iha kauheesti.

        mä en voinu enää ajella, ku luin yhen jutun kaverista, jonka ajoreitille oli joku tehny källin teräslangasta ja se ajo siihen ja pää vieri hangelle ja toinen kaveri vaan katteli ku päätön jannu veti kelkalla eteenpäin. vaik se oli vaan kirjasta, ni mä sain siitä hitonmoisen kammon ku aina vaan tuli mieleen ajellessa se juttu ja kun tuli välillä ajeltua sellasilla maillakin, jossa siitä ei erikoisesti tykätty, eli tuli sellasia kauhujuttuja koko ajan mieleen ja lopetin ajot kokonaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      174
      10491
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2853
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2598
    4. 86
      2432
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      149
      2162
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      244
      2008
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1431
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1415
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1235
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      893
    Aihe