Pääministeri Suvi Lindénin etuili

3118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvä välillä nähdä, että joku pistää touhuksi eikä demareiden tapaan jahkaa ja jaarittele saaden lopputulokseksi nollan paitsi että jaarittelun maksaa veronmaksajat.

Mikään ei ole ollut suomalaisille onnellisempi osuma kuin, että demarispedet nuljahti hallituksesta kannatuksen puutteen vuoksi.

Äänestä
  • kokoomus, keskusta ja demarit on yksi ja sama puolue. Kaikki ne kusettaa kansalaisia samalla lailla.

    Äänestä

Antiikkisen "lupamaksun" poistumista me, jotka emme juuri Yleä katsele, äänestämme jaloillamme:

http://www.tv-maksu.fi

Irtisanominen kestää minuutin tai pari, ja rahat säästyy. Tarkastajaa vastoin joidenkin luuloa EI tarvitse päästää sisään, ja asiaa ei tarvitse millään tavoin perustella. Sano vaikkapa ei ole aikaa, ei telkkaria, tai vain että painu vittuun.

http://www.eroakirkosta.fi

Niin säästyy joka vuosi vielä paljon enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yle asioissa. kirjoitti:

Nyt ei golf maila pysynyt hanskassa.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2007/07/543060

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu