Henki ihmisessä

mika33

En jaksa selittää juuri nyt seikkaperäisesti, mutta epäilen vahvasti, että minuun on jo vuosia ollut takertuneena demoni tai jokin ns. tarrahenki, joka aiheuttaa mitä aiheuttaa. Saattoi tulla nuorena spiritismin kokeilusta tai juopottelusta tai jopa uskonlahkosta. Ei sillä väliä mistä, mutta miten siitä pääsee eroon takuuvarmasti?

Joku tyttö kirjoitti näin, ja mä ajattelen
että mussa on kanssa koska elämä on ollut
viime vuodet epäonnea elämä on muuttunut
täydellisesti aikasemmista vuosista.

9

616

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PiituMarja

      Lähemmin tapausta tuntematta en voi sanoa onko kyseessä demoni vai ei. Epäonni ja vastoinkäymiset ei kuitenkaan tarkoita että olisi pahojen henkien vallassa. Lähteekö vastoinkäymiset sinusta vai ulkopuolelta? Oli uskossa tai ei, ei elämä ole helppoa. Tsemppiä!

      • MIKA33

        Lähteekö vastoinkäymiset inusta vai ulkopuolelta.

        Kummastakin.


    • PiituMarja

      ...Kuinka jostain juopottelusta voisi mennä paha henki ihmiseen?...

      • iekko

        voip livahtaa kurkusta alas.


    • ihan rohkeasti

      Mene juttelemaan papin kanssa heillä on vaitiolovelvollisuus. Voit myös nettipapilta kysyä jossain internetpalstalla. Mene eri papin luo jos ensimmäinen pappi ei osaa sinua neuvoa. Tai sitten etsi uskovainen ihminen ja kerro hänelle asia.

      On ihan tavallista että pahat asiat alkavat vaivaamaan jos on pelannut spiritismiä sillä ei saatana anna pelissä vastauksia ilmaiseksi vaan vaatii jotain vastineeksi ja yleensä se on se paha olo sitten tai muut semmoiset asiat. Näin kävi yhdelle tutulleni joka erehtyi tuota peliä kokeilemaan ja meni pitkä aika että hän selvisi siitä kokemuksen jälkitilasta. tuollaisilla asioilla ei pidä mennä leikkimään sillä ne ei ole leikin asioita eikä mitään tavallisia pelejä, ei mikään kimble vaan henkimaailmojen juttuja.

      Mene rohkeasti jonkun papin luo ja kerro että haluat puhua. kerro suoraan että pelasit spiritismiä ja sen jälkeen sinulla on ollut paha olla ja pahat asiat ovat vaivanneet sinua. Ainut keino näistä on vapautua että käännyt Jeesuksen puoleen ja voit vaikka papin kanssa rukoilla ja jos et saa itse rukoilluksi niin pyydä vaikka pappia rukoilemaan sinun puolesta tai yleensä pappi ehdottaa sitä itsekin jos katsoo tilanteen olevan sillä mallilla. Voimia sinulle ja Taivaan Isän siunausta. Rukoilen puolestasi että vapaudut pahasta hengestä ja löydät sydämeesi Jeesuksen.

      • piilokas

        kun tuntemukset ja henget ovat kaksi eri asiaa.Muutenkin epäilen että olosi kertoo hyvästä mielikuvituksesta jota voi purkaa monilla keinoin ja jonka kanssa oppii elämään hyvinkin.Ainakin iselläni on semmoinen kokemus että jos menet tuohon henki juttuun mukaan niin sekoitat itsesi ja aiheutat hämmennystä läheisissä.


      • Weijo.

    • Anonyymi00009
    • Anonyymi00010

      Yleensä pahoista Hengistä pääsee eroon, kun tunnustaa uskonsa totuudessa, pyytää synbtejään anteeksi katumuksessa, uskoo ne anteeksi, lukee Raamattua, rukoilee varsinkin Isä meidän..., ja käy säännöllisesti HPE:llä uskovana.
      Jos vielä harrastaa spiritismiä ja juopottelua yms. , niistä tulee luopua uskon tähden heti ja jättää anteeksiannossa unholaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      147
      1033
    2. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      117
      986
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      63
      758
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      557
    5. 42
      519
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      501
    7. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      473
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      22
      427
    9. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      13
      411
    10. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      6
      378
    Aihe