Adventistin oppaana

Vastustajillamme kannustajana saatanan henki.
162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sanomassasi taitaa tuoksua halitoosi, eli samanlainen pahanhajuinen hengitys kuin minunkin henkäyksessä on, varsinkin aamuisin.
Eikö olekin mukavaa käydä rajasotaa, sitähän määrätynlainen kristillisyys on? Tuolla kirjoittelin juuri tästä vihasta, erottamisesta, olkoon se vaikka tavallasi esitetty.
aatu se rassaa, mutta koetetaan pärjätä, minäkin tämän Wanhan-aatuni kanssa.
Tulikohan tuo rukousmylly pyöritettyä? Ei vielä, käyn ensin kahvilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pyhä Henki kirjoitti:

Vastustajillamme kannustajana saatanan henki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu