Ministeri Pekkarisen

Tarkoitan tätä hänen autoverotuslausumaansa.Miksi verotuksen pitää olla kovempaa kaupungeissa kuin maalla ?
Samaa kaavaa noudattaen voitaisiin nostaa maan ja asuntojen verotusta maalla kaupunkeja vastaavalle tasolle.
4170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eihän siinä ole mitään järkeä, että helsinkiläiset ostavat kerskakulutustavaroita kuten bemareita, mersuja ja mondeoita vaikka on meidän muiden suomalaisten verorahoilla kustantamat metrot ja bussit lähes ilmaiseksi käytettävänä!

Ministeri Pekkarinen on oikeassa. Itse menisin vielä pidemmälle ja kieltäisin kaikilta helsinkiläisiltä autot.

Äänestä

koko Pekkarisen esitys. Verot samat kaikille. Tossa oot oikeassa, että maaseudeudulla voitais verottaa kiinteistöjä enemmän että asumiskustannukset ois samat koko Suamessa.

Äänestä

Lisäisi kansalaisille menoja,keskustalaista köyhien kyykyttämistä yrittää jälleen.

Äänestä

Pekkarinen on nyt ministerinä toista kauttaan ja on näyttämässä karvansa. Noh eihän niitä nyt hänellä joka paikassa kasva, mutta kuitenkin. Eikös se ole vieläkään tullut selväksi pääkaupungin kepua äänestäneille, kenen asioita se kepu ajaa? Yksi varma on ja pysyy - kepu pettää aina!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


esitys huono kirjoitti:

Tarkoitan tätä hänen autoverotuslausumaansa.Miksi verotuksen pitää olla kovempaa kaupungeissa kuin maalla ?
Samaa kaavaa noudattaen voitaisiin nostaa maan ja asuntojen verotusta maalla kaupunkeja vastaavalle tasolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu