Mikäköhän siinä on niin vaikeaa saada tekstitykset tässä kyseisessä ohjelmassa toimimaan? Monen monta kertaa olen kironnut kun tekstitykset puuttuvat joko kokonaan tai sitten suomentaja ei ole osannut suomentaa koko lausetta jolloin ihmiset puhuvat mutta tekstiä ei näy. Todella ärsyttävää kun kuitenkin mielelläni tätä ohjelmaa katson. Onko muut huomanneet samaa?
Mikäköhän siinä on...?
Serranon perhe*
6586
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Täällä sama homma. Tänä aamuna ohjema kerkesi näkyä jo jonki aikaa ennekuin tekstit alko tulemaan. Muissa ohjelmissa ei ole ongelmia mutta tässä sarjassa ne tökkii.
JOS teillä on digiboksit niin laittakaa ne pois päältä ja katsokaa analogista lähetystä. Analogisessa ei koskaan ole ollut mitään tekstitysongelmia.
Koko digihössötys on kyllä aivan käsittämättömän tyhmää ja surullista. Pelkkää rahastusta ja mikä määrä kammottavaa rojua siiä tulee!
Analogisena toimii ja näkyy tekstit. Se vaan on kumma juttu että muuten toimii digiboxi mutta tämän sarjan suhteen on ongelma.
Itselläni ainakin tekstit puuttuvat aina vähän aikaa ihan jakson alusta, mutta muuten näkyvät tietääkseni hyvin.
nimittäin esim. brittisuosikkisarjojeni tekstit laahasivat myös. englannin kohdalla tuo ei niin haittaa,mutta joskus sydämen asialla henkilöt puhuivat niin paksua murretta etttei heikko kielikorvani kyennyt sitä tavoittamaan.
samoin tökähteli tekstit pahemmankerran myös ihanassa elisassa ja italian kielestä osaan toedllakin vain ruokalistan ja osan musiikkitermeistä.
kolmosen ja nelosen sekä subin tekstityksissä ei ole ongelmia.