Kun levitätte uskontoa älkää puhuko Jumalasta älkää puhuko luomisesta. Moni ihminen vetää siinä vaiheessa luukut kiinni ja kieltäytyy kuuntelemasta. Siksi kannattaa puhua älykkäästä sunnittelijasta ja älykkäästä suunnittelusta.
Vain näin voimme saavuttaa tavoitteemme: tuhota uskonnottomuus, tuhota evoluutioteoria, tuhota tiede ja luoda Jumalan Tahtoon perustuva valtio jossa synnin on kuoltava.
Vain näin voimme saavuttaa tavoitteemme: tuhota uskonnottomuus, tuhota evoluutioteoria, tuhota tiede ja luoda Jumalan Tahtoon perustuva valtio jossa synnin on kuoltava.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Et ymmärrä homman perusteita ollenkaan.
Ensinnäkään ID-liike tai kristityt eivät halua tuhota tiedettä, se on heidän liittolaisensa, ainoastaan pseudotieteestä kuten (makro)evosatu ja abiogenesissatuilusta olisi jo hyvä päästä eteenpäin.
Valtaisa joukko tieteen merkkihenkilöitä oli kristittyjä eli se siitä kristiuskon ja oikean tieteen oletetusta "ristiriidasta".
Toisekseen synti ei kuole ennen viimeistä tuomiota (kts. Raamattu, ja sieltä vaikkapa Ilmestyskirja) ja "Valtakunta Nyt"- ja "Dominion"-liikkeiden kaavaiulema "kristillinen"-valtio ei perustu Raamattuun joten sekin on virhepäätelmä provossasi.