Syrjäytymisrahat työttömille

EU:lla on jemmassa hakematonta avustusrahaa syrjäytymisen vastaisiin projekteihin.
Ehdotan että Jyväskylän kaupunki hakee kyseiset rahat joka mahdollisesta luukusta ja jakaa rahat lyhentämättöminä suoraan meille syrjäytetyille pitkäaikaistyöttömille.
Mauno Voutilainen
1358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

suomalainen köyhien kyykyttäjä jättää avun mielummin hakematta kuin auttaa suomalaista köyhää???

Ehkä on syytä pistää Kotimainen Mädännäisyys kuriin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mauno Voutilainen§ kirjoitti:

EU:lla on jemmassa hakematonta avustusrahaa syrjäytymisen vastaisiin projekteihin.
Ehdotan että Jyväskylän kaupunki hakee kyseiset rahat joka mahdollisesta luukusta ja jakaa rahat lyhentämättöminä suoraan meille syrjäytetyille pitkäaikaistyöttömille.
Mauno Voutilainen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu