http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/vasen/id65254.html
Tampereen ja Helsingin yliopistojen relevantista tutkimuksesta kertoi relevantti ja puolueeton YLE!
Mitä mieltä olette? Käsitteleekö ja jopa vääristeleekö osa Suomen mediaa "Rauhan uskonnoksi" sanottua Islamia yksipuolisesti ja jopa tarkoituksellisesti sotaisaksi uskonnoksi?
Omasta mielestäni osittain kyllä! En sano medioiden nimiä, mutta sen sanon, että puolueettomana pitämäni YLE ei kuulu siihen ryhmään!
Tampereen ja Helsingin yliopistojen relevantista tutkimuksesta kertoi relevantti ja puolueeton YLE!
Mitä mieltä olette? Käsitteleekö ja jopa vääristeleekö osa Suomen mediaa "Rauhan uskonnoksi" sanottua Islamia yksipuolisesti ja jopa tarkoituksellisesti sotaisaksi uskonnoksi?
Omasta mielestäni osittain kyllä! En sano medioiden nimiä, mutta sen sanon, että puolueettomana pitämäni YLE ei kuulu siihen ryhmään!
Vastaukset 38
Vanhimmat
impperialistin termistössä:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000027761481
Sama logiikka ! RAHAN VALLAN manipulaattorit eli impperialismin nuolijat asialla ! hep
...Ne harvat laadukkaat mediat eivät syyllisty siihen... Eli vähän ihmettelen tuota tutkimusta... Mutta yleisesti länsimaissa tuo on totisinta totta! Ja luulenpa, että esimerkiksi USA:ssa hallinto sanelee niitä?
U-T ! ! !
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000002&conference=664&posting=22000000027777606
Se on siinnä!
Mielestäni edelleenkin kuitenkin näyttää siltä, että tutkimus viittaa "länsimaisuuteen"...
Emmehän me muitakaan uskontoja pahemmin täällä tunne!
Mutta tuomitsen kaikki ne mediat, jotka käyttävät vapaustaistelijoista "terroristi" termiä! Vapaustaistelu on maailman ylevin asia!
Muhametti oli lapsenraiskaaja!
Myös Raamatussa ja muissa uskonnoissa ilmenee lastenraiskausta! Kyse on kokonaisuudesta ja siitä totuudesta!
sekä vääräuskoiset, että muhamettilaisuudesta luopuvat apostaatit!
sekä vääräuskoiset, että muhamettilaisuudesta luopuvat apostaatit!
Olen tutustunut Koraaniin ja siinä ei todellakaan käsketä tappamaan! Miksi vedätät?
Se on juuri siksi "Rauhan uskonto" koska se ei kehota sotiin! Vain relevantin puolustautumisen se sallii!
Siksi muhamettailaisuudessa muhamettilaisuudesta luopujat tulee tappaa. Koraanissa todellakin käsketään tappamaan vääräuskoisia!
http://video.google.com/videoplay?docid=4462764676014607434&q=muslims
Muhametti oli lapsenraiskaaja!
Suomen tiettävästi ainut alkuperäinen suomalainen, nykyinen mullah, mullah Mujahed Bin Risto Faisal (Simo Rantalainen) totesi aikaisemmin tänä vuonna suorassa tv-lähetyksessä Islamin olevan "Rauhan uskonto"
Minusta tämä on aika merkittävä todiste, ettei se ole vain islamistien puhetta...
Tämän allekirjoittaa muun muassa myös todella maailmaanlaajuisesti arvostettu Jacques-Yves Cousteau!
kinata, sehän voi kutsua sille toverillisen aliqaidan tänne riidan selvittäjäksi!!!!!
Voihan sillä olla jo nytkin joku musu-solu jemmassa, on se sen verran KIIHKOMIELINEN!!!
väkivaltainen mulkku!
Rantalainen on uhannut rikollisjärjestöksi luokitelavia moottoripyöräjengiläisiä ja Jammu-setä Siltavuorta!
Minusta se on miehen merkki!
Rantalainen ei tietääkseni ole syyllistynyt irrelevanttiin väkivaltaan? Vai?
Uhoaja hän on kyllä, sen myönnän!
Mitä sinulla on muslimeja vastaan? Ei Al QAida = muslimi? Tajuatko sen?
On olemassa Al Qaeda, mutta niin on olemassa IRA:kin, mutta ei IRA ole uskonto
on tyypillinen lapsenraiskaaja-Muhametin seuraaja!
on tyypillinen lapsenraiskaaja-Muhametin seuraaja!
Väitän, että Cousteau on yksi 1900 luvun arvostetuimpia henkilöitä koko maailmassa!
Cousteau suri poikansa Philippen aikaista kuolemaa ja löysi Islamin!
Cousteau sanoi syyksi juuri sen, että Islam on "Rauhan uskonto"!
Bin Risto Feisalia????
Bin Iiro U-T ym ym lopetti keskustelun "hyvästä" aiheesta ihan kesken!
Niin, silloin vielä Rantalaisena tunnettu mies lupasi suorassa tv-lähetyksessä "Hyvissä, Pahoissa ja Rumissa", jota seurasi noin miljoona suomalaista "Pätkiä Jammu Siltavuoren teho-osastolle, mikäli hemmo tulisi vastaan"!
Minusta se oli asiallinen kannanotto ja syy miksei mitään ole tapahtunut lienee se, että Siltavuori on istunut kokoajan joko vankilassa tahi pakkohoidossa neljän seinän sisällä!
Kyllä minäkin ehkä "pätkisin" sitä ihmishirviötä, jos se tulisi vastaan... Sinäkö et?
mukaan Cousteau ei kääntynyt muhamettilaiseksi. Mutta jos uskonnon "hyvyyden" todisteeksi riittäisi, että joku kääntyy siihen, niin kaikki uskonnot olisivat hyviä. Ainahan takinkääntäjiä riittää.
Cousteaun suku on todellakin kieltänyt sen, mutta mitäs se kertoo?
Muun muassa Jean-Michel oli koko Jacquesin loppuelämän ajan suurissa riidoissa isänsä kanssa!
En voi vannoa kääntyikö Cousteau muslimiksi ja sillä ei ole mitään väliäkään!
Vaan sillä, että Cousteau totesi julkisesti Islamin "Rauhan uskonnoksi"!
Cousteau on suurmies ja hänen lausumaansa ei moni uskalla maailmassa kieltää!
ja murhaamiskeskeisin. Sitä asiaa ei kumoa mikään!
Näin väitetään tuolla alempana..?
Juutalaisuus on ehdottomasti prosentuaalisesti väkivaltaisin ja Kristinusko sen jälkeen!
Koraani ei kehoita tappamaan, kuin relevantteja vihollisia!
tärkeämpi kuin kristityille Jeesus. Menepä ensin kirkkoon huutamaan, että Jeesus oli pelle, ja sen jälkeen kokeile moskeijassa huutaa, että Muhametti oli pelle! Kannattaa kokeilla juuri tuossa järjestyksessä, koska toisin päin toteutettuna et enää ehdi kokeilla sitä kirkkoa ollenkaan:)
tärkeämpi kuin kristityille Jeesus. Menepä ensin kirkkoon huutamaan, että Jeesus oli pelle, ja sen jälkeen kokeile moskeijassa huutaa, että Muhametti oli pelle! Kannattaa kokeilla juuri tuossa järjestyksessä, koska toisin päin toteutettuna et enää ehdi kokeilla sitä kirkkoa ollenkaan:)
NIKILLÄSI kun kumminkin asioista paistaa relevantisti Iiron kädenjälki!!!!
Encyclopaedia Britannicasta... Niin se vain on... Etenkään Sunnimuslimit eivät palvo Muhammedia... Se on Koraanissa tärkeä henkilö, muttei kuulu uskontoon mitenkään pakollisesti!
Eihän Kristitytkään kokoajan Jeesuksesta jauha!
tiukkoja mielipiteitä ja äkkivääriä, haaveellisia ratkaisuja osaa erityisesti insinöörit ja biologit esittää.
Vertaa sellaista tuntemattomuutta yhteen ja ainoaan, kaikkien idoliin, Jacq Cousteauhin!
Laitetaanpa faktoja välillä höpinän sijaan: http://www.answering-islam.de/Main/suomi/html/monet_kasvot.html
Lapsellinen propagandasivusto, jolla ei ole kärpäsen ulosteen vertaa uskottavuutta tahi relevanttia painoarvoa!
Minä uskon vain asiallisiin tutkimuksiin ja faktoihin!
Olet jo osoittanut olevasi immuuni faktoille.
Minä pidän faktoina:
Tietosanakirjoja
Tieteellisiä todistettuja kirjoituksia
Historian todistettuja kirjoituksia
Sinä pidät näköjään jotain jonkun yhden ihmisen tekemää nettisivua...
Hehehtykset siis sinulle!
Tuolla ylempänä joku väittää, että Islam = Muhammettilaisuus, mutta se ei pidä paikkaansa.
Islamilaiset ei yleisesti palvo Muhammedia!
http://fi.wikipedia.org/wiki/Islam#Oppi
Kristityt suuttuvat vähemmän Jeesuksen pilkkaamisesta kuin muhamettilaiset Muhametin pilkkaamisesta. Se nähtiin mm. ns. pilakuvajupakan yhteydessä. JA muhamettilaisuus on suomeksi sen uskonnon nimi, jota muhamettilaiset harjoittavat.
Uskokaamme tietosanakirjaan! Sama löytyy myös Gummerruksen teoksesta ja brittiläisestä todella arvostetusta Encyclopaedia Britannicasta!
Ketkäs tappoi Jeesuksen?