850 -vm93 Radion vaihto tuoreempaan?

Terve,

Pitäis saada uus mankka vanhan tojun tilalle, mutta eihän tällainen antihifisti ymmärrä siitä johtohelvetistä mitään..
En edes saanut siitä vanhan radion perästä niitä kaikkia härpäkkeitä irti.

Eli kertokaas nyt joku tietäväinen että saako sitä ratioo edes irti katkomatta johtoja ja tarviiko uuteen ratioon jotain adapteria tmv. että se sopii volvoon??

kiitoos.
1844
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

volvoonkin se radio on asennettu niin että sen piuhoista irti saa, liittimet voi olla vähän tiukat ja merkkivaraosamyynnistä saat noin 25 eurolla isoliitin johtosarjan joka käy sitten minkä merkkiseen radioon tahansa sanot vaan siellä että vaihdat alkuperäisen soittimen uuteen laitteeseen ja kyllä ne siitä jo ymmärtää ja ei niitä alkuperäisiä johtoja kannata käydä katkomaan niin ei tule ainakaan oikosulku asennuksia tehtyä, joihinkin soittimiin tarvii vielä antenniadapterin että sen antennin saa uuteen soittimeen kiinni, alpinen mukana tuli tuollainen adapteri, mutta ei kaikissa sitä ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rolle777 kirjoitti:

Terve,

Pitäis saada uus mankka vanhan tojun tilalle, mutta eihän tällainen antihifisti ymmärrä siitä johtohelvetistä mitään..
En edes saanut siitä vanhan radion perästä niitä kaikkia härpäkkeitä irti.

Eli kertokaas nyt joku tietäväinen että saako sitä ratioo edes irti katkomatta johtoja ja tarviiko uuteen ratioon jotain adapteria tmv. että se sopii volvoon??

kiitoos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu