Tono International

Moi. Näkyy olevan kalsarit nyt taas kaupan. Onko tämä sama pulju kuin tuo Provea, josta olen lukenut, että porukalla on ongelmia sen kanssa.

Puhelimessa tuntui puhuvan suomea juuri aika rannikkolaisittain. Muutenkin yritys ei taida paljon verotuloja suomeen tehdä?
62738
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

myy myös Miriale-nimen alla sikahintaisia tissiliivejä. ITselleni lähettivät tuplalaskut ja uhkailivat perinnnällä vaikka laskut oli maksettu, ja niistä tositteet. Huonosti suomea puhua virkailija haukkui minut pystyyn" juuri tuollaisia te saatanan suomalaiset olette, kun tulee huomautuslasku jne", vaikka kyseessä oli siis heidän puoleltaan virhe.
Irtisanoin jäsenyyteni.

Äänestä
  • Itse olin jäsenenä Mirialeen ja Tonoon vuoden. Mielestäni kaikki laskut tulivat ihan oikein. Ja lopulta kun itseni muista syistä irtisanoin koko hommasta, se onnistui ihan vaivatta. Omat kokemukset ihan hyvät.

    Äänestä

Olen itse boxereita saanut säännöllisesti vuoden päivät ja täytyy sanoa että laatu on TODELLA HYVÄ! Jopa alttarille astelin yhdet jalassa :)

Ei siis muutakuin laadusta pelkkiä kehuja. Ei tarvitse mennä kalsari kauppaan.

Saattaa olla että ongelmia tulee kun koittaa erota ko. firmasta...

Äänestä
  • haisee...on firman sisäinen nettitiedotus

    Äänestä

  • juuri postilaatikkoon oli ilmestynyt paketti kyseiseltä firmalta, mutta mitään ei olla edes tilattu.. taidan painua samantien postiin ja laittaa paketin takaisin.. ihme touhua!

    Äänestä

Sveitsiläinen firma.
Kyllä se toimii aivan hyvin.
(Itselläni lukee paketissa
PORT PAYÈ - CH Lausanne)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_17395 kirjoitti:

Moi. Näkyy olevan kalsarit nyt taas kaupan. Onko tämä sama pulju kuin tuo Provea, josta olen lukenut, että porukalla on ongelmia sen kanssa.

Puhelimessa tuntui puhuvan suomea juuri aika rannikkolaisittain. Muutenkin yritys ei taida paljon verotuloja suomeen tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu