Adventistit, jehovat, mormoonit ja islamistit ovat yhtä oikeassa mikäli päättelemme sen siitä, miten he sopivat muiden ihmisten kanssa täällä palstoilla. Kukin sanoo samat merkit itsensä hyväksi todisteeksi.Voiko he kaikki olla oikeassa ja kaikki muut väärässä?
Yhtä oikeassa
he.....
3115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
sinullekin. Tv. Adventisti.
EGW "Kristuksen veri, jonka tehtävänä oli päästää katuva syntinen lain tuomiosta, ei ollut tarkoitettu synnin poispyyhkimiseen...Se tulee pysymään kaikkeinpyhimmässä lopulliseen sovitukseen saakka."
Onkin helppo pidellä semmosta lakia, josta tuomio on poistettu!!
Olen kummastellen seurannut adventistien vihjailua, jotta laista olisi muitakin tuomioita kuin ne jotka ovat kerrotut vanhassa testamentissa. Kuinka voi ylipäätään olla mitään tutkivaa tuomiota kun siitä ei Mooseksen kirjoissakaan ole mitään ilmoitettu. KUKA ON ILMOITTANUT TUOMIOISTA?