Hirmu teurastus 10 milj.

Yksi kaikkien aikojen ennätys ihmisten murhaamisessa on kyllä kommunisteilla ja siitä on osoitus miten vuosina 1932-33 murhattiin ja näännytettiin nälkään tarkoituksellisesti.

http://www.infoukes.com/history/famine/

Samat sivut Venäjänkielellä mistä löytyy paremmin kuvia
http://www.archives.gov.ua/Sections/Famine/index.php



http://en.wikipedia.org/wiki/Holodomor
10679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • komut ja natsit ovat itseasiassa yksi ja sama asia..

    Äänestä

  • puolueeton vyöhyke kirjoitti:

    komut ja natsit ovat itseasiassa yksi ja sama asia..

    Kapitalistien käsissä sen sijaan on huomattavasti ihanampaa kuolla.

    Äänestä

  • Mitäpä jos luettaisiin välillä kommunismin mustaa kirjaa ei tuollaisia pseudotieteellisiä pamfletteja mihin tuo wiki linkki vie?

    Äänestä

DDT:n fanaattinen keiltäminen kehitysmailta on johtanut arvioilta 90 miljoonan ihmisen turhaan kuolemaan. Kehitysmaiden hallituksen on painostettu kieltämään DDT uhkaamalla muussa tapauksessa lopettaa kehitysapu kyseiselle maalle.

Turhat kuolemat malariaan jatkuvat tänäkin päivänä.

Äänestä
  • Kyllä kulkutaudit yms. jutut on ihan eri kun sodat.

    Äänestä

  • talossa ja puutarhassa. DDT aiheuttaa syöpävaaraa ihmisissä ja tuhoaa lintuja ja muuta ympäristöä. Malarian torjunnassa se oli toimiva ase, mutta muut riskit aiheuttivat sen käytöstä jäämisen.

    Malariaa voidaan torjua muillakin keinoin - esimerkiksi Singapore julisti malarian vastaisen sodan ja voitti sen. Keinoina olivat pikkutarkka malarian pesäpaikkojen hävittäminen ja estolääkitys.

    Äänestä

  • tuulien ja ilmavirtojen seurauksena ja siten DDT:tä ja muita myrkkyjä on eskimoissa,hylkeissä,kaloissa ja luonnossa enemmän kuin missään muualla vaikka eskimot eivät käytä kyseisiä myrkkyjä ollenkaan eikä sitä ole käytetty lähelläkään.

    Olet selvästi innokas myrkyttämään eskimot,kalat,hylkeet,jääkarhut ja muut pohjoisella pallonpuoliskolla vain siitä syystä että laiskat mustat eivät viitsi viljellä maataan kunnolla.

    Sillä Zimbabwe on tyypillinen esimerkki siitä kuinka käy kun laiskat ja saamattomat ottavat ohjat käteensä ja kun ennen Zimbabwesta riitti viljaa ja muita tuotteita vientiin vaikka kuinka.

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


Kommunistit toimessa kirjoitti:

Yksi kaikkien aikojen ennätys ihmisten murhaamisessa on kyllä kommunisteilla ja siitä on osoitus miten vuosina 1932-33 murhattiin ja näännytettiin nälkään tarkoituksellisesti.

http://www.infoukes.com/history/famine/

Samat sivut Venäjänkielellä mistä löytyy paremmin kuvia
http://www.archives.gov.ua/Sections/Famine/index.php



http://en.wikipedia.org/wiki/Holodomor

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu