suklaan syönti

syyllinen no.13

Mites se on tämän suklaan syönti hindulaisuudessa? Saako syödä vai ei?!
Asia on vaivannut niin paljon että menin leffaan ja nyt mietin joudunko helvettiin.....

2

858

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ole tosissasi..

      Taidatpa provoilla oikein urakalla!!

      Tässä kuitenkin vastaus. Kyllä hindu saa syödä suklaata ja muutakin hyvää. Hindulaisuus sallii elämän nautinnot, myös seksin ja rahan, kunhan niiden vain ei anna tulla elämää hallitseviksi tekijöiksi.

      Siis syöpä suklaata ihan rauhassa.

    • Madhava

      Enpä usko että laajemman hindulaisuuden parissa suklaansyönnistä on juuri kukaan koskaan puhunutkaan... Jos ne kanonisoidut suklaakieltolait olisivat ihan Krishnaliikkeen omia juttuja kuitenkin.

      Ei suklaa joogin ideaaliin dieettiin kuulu, mutta etpä siitä varmasti helvettiin mene sen enempää kun muunkaan kasvisperäisen ruoan syömisestä.

      Mutta leffassa ei saa syödä suklaata, näin ovat jo vuosituhansia sitten tietäjät pyhissä dharman kirjoissaan säätäneet.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5221
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      185
      4954
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      85
      3434
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      107
      2976
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      24
      2302
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      239
      1743
    7. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      99
      1299
    8. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      78
      1290
    9. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      74
      1000
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      96
      937
    Aihe