Vastaehdokkaita Haloselle

Presidentinvaalitkin lähestyvät hiljalleen. Eikö puolueissa olisi aika miettiä, ketä aletaan nostaa Halosen tai mahdollisesti jonkun muun demarin haastajaksi?
Keskustassahan presidenttiehdokkuus kuuluu puolueen puheenjohtajan virkavelvollisuuksiin, joten siellä asia lienee muodollista nimeämistä vaille.
Vai löytävätkö porvarit sittenkin yhteisen "mustan hevosen"?
6170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mielestäni demareiden tulisi todeta esivaalilla tulevan presidenttiehdokkaansa. Nykyiseltä presidentiltä tulisi kysyä aikooko hän todellakin asettua ehdokkaaksi esivaaliin. Paavo Lipposen tulisi haastaa istuva presidentti esivaaliin.

Äänestä

Ei kannata hakea vastaehdokkaita Haloselle. Kun kokoomus aloitti demarinnuoleskelukanpanjansa, on ei-sosialistinen presidentti mahdottomuus Suomessa.

Äänestä
  • Sehän sopisi varmasti Kokoomuksellekin että Paavo alkaisi pressaksi.

    Äänestä

...asettumalla ehdokkkaksi. Maa on täynnä Halme-faneja, joita harmitti, kun eivät voineet äänestää häntä. Ja jos Halme hoitaa hommansa asiallisesti, mutta tarpeen vaatiessa räyhäkkäästikin, niin hänen kannattajiensa määrä vain kasvaa entisestään.

Äänestä
  • niin Halmeen äänimäärä olisi todennäköisemmin yli kuin alle satatuhatta. Mikäli pienituloisten ihmisten kyykytys ja julkinen mollaaminen jatkuu tai jopa pahenee vielä nykyisestään, saattavat perussuomalaiset tehdä "vennamot" seuraavissa eduskuntavaaleissa.
    Näilläkin palstoilla työttömien nimittely ja työssäolevien etujen alennusvaatimukset ovat arkipäivää.
    Harkitsen vakavasti ehdokkuutta perussuomalaisten listoilla tulevissa kunnallisvaaleissa. Suurpääoman kätyrit on saatava kuriin vapaan yhteiskunnan demokraattisin menetelmin.
    Meni vähän sivuun asiasta, mutta sieppaa niin pirusti.

    Äänestä

HALME ON SUOMEN SEURAAVA PRESSA.
LUKEKAA TONYN PUHEET eduskunta.fi SEKÄ
www.tonyhalme.net.
SIELLÄ ON ASIAA JA TEKEMISEN MEINIKIÄ!
TONY EI OO MIKÄÄN PASKANPUHUJA!
SE ON SUOMEN SEURAAVA PRESSA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


herra47 kirjoitti:

Presidentinvaalitkin lähestyvät hiljalleen. Eikö puolueissa olisi aika miettiä, ketä aletaan nostaa Halosen tai mahdollisesti jonkun muun demarin haastajaksi?
Keskustassahan presidenttiehdokkuus kuuluu puolueen puheenjohtajan virkavelvollisuuksiin, joten siellä asia lienee muodollista nimeämistä vaille.
Vai löytävätkö porvarit sittenkin yhteisen "mustan hevosen"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu