hukassa on

ihmiset isolla iillä .Oon kyllästynyt,valehtelijoihin,selkäänpuukottajiin,teeskentelijöihin,oman napansa tuijottajiin,petollisiin,hyväksikäyttäjiin,muka akateemisesti sivistyneisiin susiin,mielummin vaikka yksin neljän seinän sisällä ,eipähän tarvitse tavata yhtäkään kusipäätä.
71394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

sinua en haluaisi edes tavatakaan! kannattaa ihan vaan peiliin katsoa jos muut ovat mielestäsi tuollaisia.

Äänestä
  • sullakin elämä näivettyä os kaikki näkis sun tarkoitusperäs,teeskentelijä.

    Äänestä

ihmisiä ei ole olemassakaan...Kaikissa on joku noista piirteistä se on varma!

Äänestä

ihan saman kuin minäkin.Kaikilla tuntuu olevan suunnaton kiire päteä, vaikka toisten kustannuksella.Kuvitellaan aina parempaa olevan nurkan takaa tulossa.Pääasia kuitenkin on itse pysyä niin inhimillisenä ihmisenä kuin mahdollista.

Äänestä

kaks tosi sellaista vastas,mitähän ne tekee kun yleisö katoo,jos kaikki tekee kuin minä.Kenelle ne esittää sitten tuota sontaa?

Äänestä

väitti että kaikki ois sellasia .Vappaaehtoisesti tapaan vain Ihmisiä mutta työ ja muussa elämässä tapaa enimmäkseen juuri näitä haukkoja.On minullakin onneks ystäviä joita arvostan todella.mutta yleinen yhteiskunta näyttää vain nää haaskat.

Äänestä

siis oletko joku näistä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tänä päivänä kirjoitti:

ihmiset isolla iillä .Oon kyllästynyt,valehtelijoihin,selkäänpuukottajiin,teeskentelijöihin,oman napansa tuijottajiin,petollisiin,hyväksikäyttäjiin,muka akateemisesti sivistyneisiin susiin,mielummin vaikka yksin neljän seinän sisällä ,eipähän tarvitse tavata yhtäkään kusipäätä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu