Ihailen Neuvostoliittoa

suomalaisten tuhoaja

Ihailen Neuvostoliittoa viime sodanaikaisista pommituksista tähän läpimätään kapitalistivaltioon. Ihailen sitä, kuinka rohkeasti he pommittivat kapitalistien pääkaupunkia Helsinkiä ja surmasivat raakalaismaisia kansalaisia. Suomalaiset siviilit ansaitsivat kuolla ja ansaitsevat kuolla vieläkin olivat sitten kyseessä naiset tai lapset. Harmi vain, ettei suomalaisia rikollisia saatu kaikkia tapettua, vaan he jatkavat rikoksien tekemistä ihmisyyttä vastaan yhä tänäkin päivänä.

5

645

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ovat myös ansainneet sankaritarunsa! Oman henkensä uhalla he tuhosivat lukuisia fasistivaruskuntia, mm. Lokan, jotka kavaluuden huipuksi olivat naamioituneet naisten, lasten ja vanhusten asuttamiksi kyliksi. Harvalukuiset sankarit saivat tapetuksi satoja näitä kyykäärmeitä.

      "Tuskin oikein ymmärsitkään
      mitä vaatii meiltä maa..."

      hoilasivat Arja Saijonmaa, Kaisa Korhonen ja lukemattomat muut. Sankaripartisaanit elävätkin mitalien peittäminä, yhteisöjensä syvästi kunnioittamina ja rakastamina Pietarissa ja Vienan-Karjalassa.

    • todella heikkoa.

      Aika heikko provo. Parempiakin on nähty.

    • kunnia sille, jolle se kuuluu

      urheat neuvostosotilaat saivat loistavimman voittonsa. Siellä he äärimmäisin ponnistuksin onnistuivat tuhoamaan yli 15 000 puolalaista valiosotilasta, käytännössä ilman omia tappioita. Jostain syystä Suomessa on pyritty vähättelemään Katynin loistoa. Esim. Tiedonantajan päätoimittaja Erkki Susi lienee vieläkin sitä mieltä, että Katynin taistelun voittivat saksalaiset eikä urhoolliset neuvostoliittolaiset.

    • olet tätä mieltä,niin miksi et kirjoita rekisteröidyllä nimimerkillä?mitä häpeät,koira?

    • virolaisten syytä.

      Särkivät koko NL.n, vaikka Koivisto kielsi. Viru Valge boikottiin, ostetaan vaikka Saarenmaata.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      39
      1167
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      272
      1008
    3. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      295
      863
    4. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      852
    5. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      751
    6. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      191
      619
    7. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      49
      521
    8. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      516
    9. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      54
      427
    10. Mitä haluaisit

      Nähdä? Mistä sytyt?
      Ikävä
      42
      406
    Aihe