Niin tulin utelemaan täältä Feministi palstalta miksi feminismi ajaa semmoista kuin "Lisää rahaa naisille" kun miehet tässähän vähemmän palkkaa saavat. Jos kerran ( olen kuullut erittäin useasti )
feminismi ajaa tasa-arvoa niin miksi se ei aja myös "Lisää rahaa miehille" juttua?
feminismi ajaa tasa-arvoa niin miksi se ei aja myös "Lisää rahaa miehille" juttua?
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Selvitys Naisten ja miesten palkkaeroja voidaan pienentää/1135220987213
Provosi ei mene läpi, eikä väitteesi pidä paikkaansa, paitsi ehkä pornobisneksessä.
Kumpikaan teistä ei perustellut mitään vaan todisti olevansa kyvytön puhumaan muuta kuin paskaa.
sinä olit se joka esitti väitteen, sinulla keskustelun sääntöjen mukaan on silloin niinsanottu todistustaakka eli jotenkin tuo väite olisi eprusteltava että siihen pystyisi asiallisesti vastaamaan. Täältäkin katsottuna se näyttää vain typerältä provolta johon on ajantuhlausta lähteä kunnon kirjoitusta vääntämään.
Kerrohan ensin edes jotain pohjaa väitteellesi, siten katsotaan mitä löytyy. Onnistuisiko?
***
Minkä sääntöjen? Jos semmoisia sääntöjä olisi niin ei feministi palstalla kukaan puhuisi. Siis jos faktalla todistetaan. katso vaikka manna gryn "hyvää
päivää" itse olisin laittanut tuon linkin mutta toinen tietokone eli ei ollut kirjanmerkkinä.
Tsiinäpä ne tärkeimmät, tsisko!