dieseliä venäjältä?

Millasta on Venäjän puolen diesel. Uskaltaako sitä tankata kun rajan pintaan ois tarkotus muuttaa?
31221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jo siksi,että siellä poltto-aineen happi pitoisuus on kohdallaan ja siitä johtuen kulutus tippuu verrattuna nesteen litkuihin

Äänestä

Kakasi kertaa kokeilleena on vastaukseni kyllä. Aine haisi pahalle, mutta jostain syystä sitä kului selkeästi vähemmän kuin kotimaista. Lähimmältä epämääräisen merkkiseltä asemalta tankkasin, vaikka sitä eivät suositelleet edes paikalliset. Nesteellä olisi kuulemma parempaa.

Äänestä

sieltä on tullu kovatkin jätkät ilman häntää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kakeee1 kirjoitti:

Millasta on Venäjän puolen diesel. Uskaltaako sitä tankata kun rajan pintaan ois tarkotus muuttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu