Kävipä lävitseni niin ihanan lämpöiset kuumat aallot, kun luin Venäjän ihmisoikeusrikoksista Neuvostoliiton ajoista tähän päivään. Kalman koura viikatteineen on pyyhkinyt vuosituhansien ajan läpi Venäjää. Murhaajina ovat toimineet kuka milloinkin, tsaareista kommunisteihin ja nyt Putiniin. Kommunismin aikanakin murhattiin lähes 100 miljoonaa, ja Putinin aikana murhataan lähes samaa tahtia oli sitten Putinia vastaan, tai on etniseltä taustaltaan esim. tshetseeni. Me kommunistit olemme punaisia, ja verta punaisempaa ja sakeampaahan ei ole.
Kuumat Aallot
HessuH
3183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mihin ei olla totuttu tällä Iirojen palstalla!
Kirjoittaja olikin varmaan iiro itse, eli lähes ainoa, jolla liikkuu päässä jotain ja puhuu aina totta ja kiertelemättä.
puusilmäisyyttä värilasien kanssa?
Kapitalismin mustassa kirjassa käsiteltyjen rikosten uhrimääräksi tutkijat arvioivat noin 147 miljoonaa. Luvusta puuttuuvat ainakin Leopold II:n miljoonat uhrit Kongossa ja Bengalin nälänhätä vuodelta 1943.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kapitalismin_musta_kirja