Menkää itse pelaamaan sitten. Näyttämään mitä pitää tehdä Forsbergia ym. vastaan.
Kts. kun ei se niin helppoa ole kuin miltä se näyttää.
Kts. kun ei se niin helppoa ole kuin miltä se näyttää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
niin miten saatiin taululle 5-1? tais käydä niin että pojat luuli pelin olleen pelattu, luulis niiden jo tietävän että ruotsin kanssa peli ei ole ohi ennen kuin summeri soi, se on nähty ennenkin.
Olipa mahdottoman typerä kommentti. Kaiketi pelaajat ovat treenanneet parikymmentä vuotta pelatakseen kykyjensä mukaan? Toisaalta tämä on vapaa maa ja kuka tahansa saa sanoa mielipiteensä. Yleisö on pelin suola, jota ilman kiekkoilu ei kai huippu-urheilua olisikaan. Näin yleisöllä on oikeus ilmaista ajatuksiaan.
No miksi se sitten tuntu olevan ruotsalaisille niin helppoa? 5-1 johdon pitäminen ei saa olla tällä tasolla mikään ongelma.
Taisi suomalaisiin iskeä monivuosisatainen herranpelko Ruotsia kohtaan. Sehän on meillä perimässä.