Ei voi olla totta että mentiin taas ruotsia vastaan tekee toi temppu, että noin monen maalin johdon jälkeen nousee kusi päähän ja hävitään ottelu. eikö me olla jo opittu noista samankaltaisista tappiosta mitään. Kyllä Selännettäkin mahtaa vituttaa kun meni 3 maalia tekemään ja joukkue häviää... heittäkääs vähän kommenttia ja kertokaa te viisaat että missä mättää?
Suomi teki sen taas!!!
Tony
7860
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
1. parempi joukkue voitti.
2. en ole viisas.
Kloonataan 4 kentällistä Selänteitä, ni jo kaatuu ruotsi....(aika epätoivonen):)))))
Jonkun pitäisi varmaan kertoa äkkiä Summaselle että alkaa seuraamaan suomi24 keskustelupalstaa, jotta tietää miten ensi vuonna pitää valmentaa!!!!! Täältähän niitä viisaita löytyy jotka tietää missä mättää! Eiköhän Ara ja muutkin valmentajat kuitenkin parhaansa tehneet, vaikka ottelu nyt menikin huonosti ja kävi näin onnettomasti. Tuskin tämän palstan "viisaat" olisivat pystyneet edes tähän. Että pistää vihaksi tälläset viestit.
Suomi ei yksinkertaisesti uskalla pelata omaa peliä kun on voitolla ja vastassa superkiekko-maa. Ruvetaan peruuttelemaan. Ja onko kysymys itseluottamuksesta vai mistä, että Suomi ei ikimaailmassa pystyisi samanlaiseen suoritukseen kun svenskit eilen.
Se on niin kiva arvostella näin jälkikäteen... :)
suomi on muuten tehnyt useita aika mahtavia "nousuja" tappio tilanteestä voittoon tai tasapeliin.
venäjää vastaan naganossa esim
ja kaikki kunnia niistä, mutta ei löydy mitään neljän maalin takaa nousuja, mikä yleensä näyttää TODELLA mahdottomalta.
peli, jossa suomi Kanadaa vastaan nousi ensimmäisen erän 0-4 asemasta 6-4 voittoon.