apulannan keikalla olleet

mä just en kestä enää yhtään, kun en päässy sinne

heitteli se päätään kuten konsanaan

ja näytti edes vähän siltä että se olis soittanu mulle eikä vaan teille kaikille
12753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

se ei soittanu ees sulle..

Äänestä
  • voisko enää surkeampaa lauantaiaamua olla vaikka se soitaakin yhä vaan ja kertookin sun tarinaas

    Äänestä

  • jos ei huvita puhuu puhelimessa tai jauhaa jotain vanhaa

    Äänestä

  • kolmikantakyntteliköt, soittaa kyllä

    se on vaan sellanen another trick
    jotka vaan itseoppineet osaa

    kyllähän se meille kaikille, en mä omi .... ...

    Äänestä

  • jo - sä kuljit sillon aikasemmin postilaatikossa, muistanhan mä sen, sori et

    mä luistin m´sun opetukset

    sulla taitaa olla hiukan pituutta, eikö vaan, ja kaunis katse

    Äänestä

  • siis tää on vaan hypo tee Si, koska eiks se oo teiänki miälestä ihan ku se yks hahmo ... aploodit, ja íhan vilpittömät, Tonille tai voi se nyt olla, etten edes muista sen nimeä oikein, koska

    ei se niin helppoa ole kaikkea aina muistaa talossa, jossa ei ole syntynyt ja toisessa, johon on paiskattu mutta josta ehkä voi tulla koti, tai ei sittenkään, siinähän se ristiriita onkin, jos se on yksipualista

    Äänestä

  • makso mitä makso

    Äänestä

tai ainakin sille tärkeimmälle

Äänestä

jos tolleen provinssissa pitää mennä heittään keikkaa, et muutki ku maalaset pääsee osalliseksi

oliks se tyyppi, joka valitti, et motivaatio oli välillä pohjalukemissa, no nyt en oo kuullu uutta tuatantoa, mut jos kerran tekee hitin, aika vaikee siitä on koskaa toiste pistää paremmaksi, siinähän se ongelma on

Äänestä

helvettiin ja sehän se on antanu siihen kaikki reseptit

siellähän ei oo pulaa kavereista (huom. ystäviä ne ei oo, puukottaa heti selkään kun pystyy tai vuosien suunnitelman avulla), mut ainaski siis

yksinkertaista kuin mikä: on siis lämintä.

Äänestä

kiinnostaa jos oma elämä on sirpaleina ...

tee siitä sitten seuraava kappale, tuskin teet. Et edes siihen pysty. Kun elämä on nousujohteista.

Mitä helvetin välii... ei todellakaan ... heittäköön keikkaa missä haluaa, kunhan ei tuu Pirkanmaalle ....

Äänestä

joten se siitä sitten ellei ....

vallankumousta .... hallitus ti

kamoon, Hallitus, missä te nyt rokkaatte. Älkääkä vaan vastatko, ettette kuule ysi-viis-seiskaa

kertokaa se mulle ja mä teen sen, et takuulla kuuluu ihan mihin vaan, vaikka Etelä-Afrikkaan ....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kertokaa jo kirjoitti:

mä just en kestä enää yhtään, kun en päässy sinne

heitteli se päätään kuten konsanaan

ja näytti edes vähän siltä että se olis soittanu mulle eikä vaan teille kaikille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu