haluisin vinkkejä parhaimmista asennoista ym. olen seurustellut pari viikkoa enkä ole saanut vielä orgasmia. jätkä osaa kyllä hommansa mutta vika taitaa olla sitten minussa. miten te saatte parhaiten orkun?
niksejä kaivataan
nimeetön
53861
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itselläni on aivan ihana mies ja nautin seksistä hänen kanssaan mutta orgasmin saan varmasti aina ollessani hänen päällään,"ratsastamassa".Siinä voi itse määrätä tahdin ja saa "klitorisorgasmin"
hieman vinkkejä.
Ensinnäkin naisia kehoitetaan aina ensin kokemaan orgasmi itsekseen, jotta tietäisi mitä hakea seksissä ja missä asennossa ja miten se helpoiten tulee. muuten orgasmin saamiseen voi kulua aikaa.
Pari monella naisella "toimivaa" asentoa ovat:
Dog: Eli takaapäin saadessa miehen penis hieroo naisen etuosaa kiihottaen g-pistettä.
Nainen päällä: Tämä on ehdoton suosikkini. Käyn tosi kuumana ja tietty kosteena. Nainen määrää syvyyden, tahdin ja kaiken. Tässäkin asennossa toi miehen muna osuu naisen etuosaan ja g-piste huutaa helppiä...
cat: asentokin on kuulemani mukaan hyvä orgasmin lähteenä. itse en sitä vain ole kokenut.
koskaan kuullutkaan kyseisestä tavasta, en tiedä siitä, mut suusexi on paras orgasmin aiheuttaja , orkun saa varmasti, jos vain siitä nauttii. onnea yritykselle!!!
ja ison kullin. Nainen menee kontalleen ja laskeutuu alas asti polvet sivuilla niin, että häpyluu koskettaa maata. Kannattaa laskeutua ihan alas, jolloin toisen käden saa hieromaan klitorista ja toisen vaikka kutittelemaan kullia välilihan toiselta puolelta. Mies tulee takaapäin polvillaan, myös tosi alhaalla tietenkin ja asettaa polvensa naisen nilkkojen ulkopuolelle pitäen näin naisen jalat paikallaan. Mies pitää lanteilta kiinni ja nai suoraan G-pisteeseen.
Tähän tosin tarvii hyvää kuntoa (lähinnä mieheltä) ja notkeutta eikä kulli voi olla kauhean lyhyt.
mä sain ekan kerran poikakaverini kanssa lähetyssaarnaajassa. ootte tarpeeks lähekkäin niin kun se työntää sisälle niin se osuu aina klitorikseenkin... saan aina seksin aikana ilman sormia.