Rosvo Bush varustaa lähi-itää.
Nimetön
3158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ja vapautta myymällä aseita Saudi Arabialle. Jotenkin tuntuu, että Saudi Arabia on kuin Iran ennen vuotta 1979 tai Irak ennen kuin Saddam erehtyi eksymään Kuwaitiin. Jossain vaiheessa Saudi-perheen diktatuuri kaatuu ja S-A:sta tulee USA:n vihollinen. Ja sitten sinne voidaan hyökätä kun niillä on aseita, jotka USA myi sinne.
hyvätekijän luonteensa avustamalla lähi-idän veljeskansoja toista 20 ja toista 30 miljardilla, kuka muu pystyy tähän. Tämän luokan hyväntekeväisyyttä tapahtuu eittäin harvoin jos koskaan. Kyllä luulisi nyt kritisoinnin ja arvostelun laantuvan ja Bushin suosion saavuttavan kokonaan uuden tason.
lähi-idässä ei ole ollut näin rauhatonta kuin tällähetkellä...sekä mm.afganistan,pakistan,palestiina..ym.alueet joissa kiehuu!