Murha ei vanhene

KUN ei Nisseä saatu syy´lliseksi lopetettiin Bodom tutkinta? Senhän pitäisi innostaa toisiin suuntiin.Sitten.
9524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Irania havittelee USA. Ihan kuin Bodomin aikaan.

Äänestä

Joista toinen oli nisse ja toinen teoria nerokkaasta mutta kahelista kansainvälisestä agentti/salamurhaajasta jolle tuli ajoittain tarve tappaa, ja jota suomen silloinen hallintokin suojeli vaikka oli tehnyt bodomin verityöt.

Nisse todettiin syyttömäksi, ja menneiden aikojen tekemiset ovat suomen hallituksille edelleenkin mahdoton pala purtavaksi.

Eli virallisesti Bodom-järven murhat ovat mahdoton selvitettävä, sillä poliittista lupaa siihen ei ole. Saattaa olla SUPO:n kassakaapissa tyhjentävä selvitys noistakin tapahtumista, mutta sitähän ei koskaan julkaista.

Äänestä
  • syyttömäksi! Häntä vain ei ole voitu tuomita.

    Äänestä

  • agentti höpötys varmasti on epätodenäköisin vaihtoehto, ehkä Marsilsiset olisivat yhtä todennäköisiä murhaaja vaihtoehtoja! Jos kaikki olisivat olleet kuolleita Bodomin murhayön jälkeen, niin sitten Nisse olisi 100% syytön tekoihin muussa tapauksessa ei.

    Äänestä

  • paivakirjamerkinnoista loytyi Bodom

    Äänestä

  • miksi eraan ulkolaisen kirjoitti:

    paivakirjamerkinnoista loytyi Bodom

    uSA sta : Morgan Shuster. Mies joka oli Kennedyjen tasoinen huippumies mainitsee Bodomin murhat päiväkirjassaan sellainen merkintä vielä tuosta tapahtumasta Espoossa, jossa oli yksi ainoa suuri maailmantapahtuma aina mainittu päivää kohden.

    On se vaan ihmeellistä.

    Äänestä

ei mitenkään todista, etteikö Nisse olisi murhaaja. Itse uskon, että Nisse oli murhamies!

Äänestä
  • Eli vastustat oikeutta. Tällöinhän vastustat myös kohtuuttakin. Mitä sinä oikein haluat?

    Äänestä

  • Joulupukin sekä hänen porojensa osallisuutta asiaan ei ole selvitetty. Itse uskon, että J. Pukki saattoi olla tapahtumaaika paikalla!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksi sitten kirjoitti:

KUN ei Nisseä saatu syy´lliseksi lopetettiin Bodom tutkinta? Senhän pitäisi innostaa toisiin suuntiin.Sitten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu