yliajajan promillet on verikokeella varmennettu ja julkaistu, vai jääkö tieto oikeudenkäytiä odottamaan?
Joko Kälviän
promillet
8820
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
...poliisi ei kehtaa julkaista tuloksia, koska kaverin promillet ovatkin jossain puolen paikkeilla.
Miksi muuten asiasta ei ole kuultu mitään? Totuus ei sovikaan poliisin ja muiden viranomaisten holhouskampanjaan.
poikaparan pysäyttämistä yrittäneet poliisit olivat juovuksissa. Siksi yksi heistä jäi asiallisesti körötelleen vesiselvän pojan auton alle.
Tämän julkistamiseen ei poliisilla riitä rohkeutta. Tämä on totuus! Kaikki muu on holhouskampanjaa.
Minunmielestä poliisia tulisi syyttää yllyttämisesta murhaan, ajaa nyt kilpaa kännikalan kanssa. Ei mitään järkeä.Tuo poliisien homma on kuin sammuttasi bensalla tulta.Tuomitsen täysin rattijuoppouden.
olleet poliisit olisivat osanneet hoitaa tilanteen paremmin.
poliisien sitten olis pitänyt tehdä? Antaa polttaa kumia toisten omistamalla pihalla? Antaa sen jälkeen ajella kaikessa rauhassa kotiinsa? Mitä muuta matkalla olisi voinut tapahtua? Sen jälkeen mennä kaverin kotiin kuulemaan että, on juonut vasta sen jälkeen kun oli tullut kotiin. Mutta nythän rattjuoppousongelma on ratkaistu; ei ole tiellä rattijuoppoja.
kiinosttaa lähinä siksi, että 3 promillen kännissä ei kyllä ajella 200km/h karkuun ja poltella kumia siihen tyyliin joka videolta on havaittavissa!
Epäilyttää se, että onko tullut törmäyksessä tavaraa ruokatorvessa ylöpäin ja siksi noinkin kovat promillet..
En myöskään hyväksy rattijuoppoja ja poliisin toiminta oli täysin oikeaa oli ne promillet sitten mitä hyvänsä.. niin kyllä virkamiestä pitää kansalaisen kunnioittaa, jos meinaa yhteiskunnassa seilata.
ketä tai mitä tahansa kohtaan johtaa kaaokseen. Historiakin sen jo todistaa. Virheitä tekee jokainen, työssä ja vapaalla. Toiset pystyvät myöntämään virheensä, toiset eivät. Virkamiehet eivät ole automaattisesti superihmisiä vaikka niitäkin heidän joukossaan on, niinkuin meissä muissakin.
1,24 oli promilleja, eli juuri meni törkeän puolelle.
Ja ei kukaan kakskymppinen tosiaan aja poliisia karkuun 200km/h 3 promillen humalassa, se on aivan varma.
Joku paatunut alkkis jolla on hirvee toleranssi alkoholiin ni vois ehkä pystyä ajamaan tolleen 3 promillessa, mutta ei kukaan normi ihminen pidä autoa tiellä enää 3 promillessa.
http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/id67005.html