LANGATTOMUUS ON SYVÄLTÄ !!

NÄIN IHMISIÄ RIISTETÄÄN ja TEHDÄÄN OLO ENTISTÄ KIVULIAAMMAKSI LANGATTOMAN TEKNOLOGIAN MYÖTÄ. En asu syrjäseudulla, mutta tunnen nahoissani sähkömagneettisen säteilyn negatiiviset puolet kipuina. Enkä ole ainoa tässä maassa tai maailmassa joka kokee näin. Ette o ihmiset varmaan aatellut tota puolta asiasta, etenkään te jotka ette tunnista niitä oireita,joita tuosta johtuen tulee.. se voi olla myös jatkuvaa väsymystä ja voimattomuutta niin henkisesti kuin fyysisesti niiden muiden kipujen lisäksi tai sijaan.

Kaikki tuo vaikuttaa terveyteemme tuo säteily. Ja yleensä negatiivisesti. :(

Kas tässä kuinka meitä siis kidutetaan:

"Lankapuhelimet pois syrjäseuduilta
31.7.2007 8:55

Syrjäseudun asukkailta halutaan lankapuhelimet pois ja kännykät tilalle.

TeliaSonera yrittää saada syrjäseutujen asiakkailta lankapuhelimet pois ja kännykät tilalle.

TeliaSonera yrittää saada harvaan asuttujen alueiden asiakkaat luopumaan lankapuhelimista korottamalla kuukausimaksuja lähes neljällä eurolla. Yhtiö tarjoaa vaihtoehdoksi matkapuhelinliittymiä selvästi halvemmilla kuukausimaksuilla.

Lankapuhelimia yritetään saada pois vajaalta 100 000:lta TeliaSoneran asiakkaalta, jotka asuvat pitkien lankayhteyksien päässä.

Syrjäseutujen lankapuhelujen kuukausimaksut nousevat syyskuun alussa 16,20-21,50 euroon nykyisestä 11,77-15,47 eurosta.

Hintamuutokset eivät koske yhtiön muita asiakkaita.

Syy hintojen nostamiseen on johtaja Juha-Pekka Weckströmin mukaan lankapuhelinverkon ylläpidon kalleus syrjäseuduilla.

Langaton verkko kattaa jo lähes koko Suomen, mikä mahdollistaa lähivuosina myös langattoman laajakaistatarjonnan lisäämisen harvaan asutuilla alueilla.

Nykyään laajakaistayhteyksien rakentaminen lankaverkon kautta pitkien matkojen päähän on täysin kannattamatonta.

Kalliiden yhteyksien lisäksi ilmajohdot ovat alttiita muun muassa lisääntyneiden myrskytuulien aiheuttamille tuhoille.

- Yhden puun kaatuminen avojohdon päälle voi aiheuttaa sen, että langan päässä oleva asiakas on jälleen kannattava vasta sadan vuoden päästä, Weckström kertoo.

TIIA RANTALAINEN
[email protected] "

Tässä osoite, jonne niin halutessaan on ehkä mahdollisuus laittaa "kiitokset" jos tuntuu että niille olisi aihetta :
[email protected]

En ole varma onko osoite oikea, mutta noudattaa telisoneran osoitteiston normia [email protected]

ja skandimerkit kuten ä tai ö on korvattu a:lla tai O:lla.

En tiedä näkeekö siihen joku vielä aihetta.
Yllytä en. Tehköön kukin kuten parhaaks näkee.

Itse kokeilin "kiittämistä" jo parilla maililla. Toivon että mies tulee vielä uusiin aatoksiin, jotka olisivat kansanterveydelle paremmat.

0

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

        Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
        Maailman menoa
        45
        2785
      2. Yksi kuoli nokkakolarissa

        Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
        Oulainen
        20
        1643
      3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

        Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
        Maailman menoa
        28
        1277
      4. Helvetistä ei ole paluuta

        Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
        Idän uskonnot
        347
        1216
      5. Mikä on kaivattusi ammatti

        entäpä sinun? 💶
        Ikävä
        64
        1178
      6. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

        Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
        Maailman menoa
        6
        1161
      7. Terveisiä vanhemmalle

        J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
        Ikävä
        49
        978
      8. Järjetön Topi-ilta

        Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
        Ähtäri
        20
        939
      9. Halutaan toisiamme

        Mutta se on Salaisuus❤️
        Intohimo
        46
        848
      10. Niin siinä Kävi

        Ettemme koskaan saaneet toisiamme
        Ikävä
        45
        820
      Aihe