Tanska jätti Irakin

6199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kovan ytimen Tanska kieltäytyy antamasta Yhdysvalloille enää turvallisuustakuita Irakiin ja Yhdysvallat jää yksin muslimien kanssa taistelemaan.

Tanskan pääministeri on liero. Luovuttaa heti, kun on joutumassa valtakunnanoikeuteen.

Äänestä
  • Ja tällaisia lälläreitä meillä on NATO-liittolaisina.

    Äänestä

  • >> Lahtinen kirjoitti:

    Ja tällaisia lälläreitä meillä on NATO-liittolaisina.

    Kyllä tuo Nato on siis SIELUNLAIN perusteella
    pikkuhiljaa hajoamassa,koska Tanskankin kuninkaalliset
    sotilaat lähtevät hätäpaskat housuissa Irakista pois.

    Äänestä

  • Kovan ytimen Tanska kieltäytyy antamasta Yhdysvalloille enää turvallisuustakuita Irakiin ja Yhdysvallat jää yksin muslimien kanssa taistelemaan.

    Tanskan pääministeri on liero. Luovuttaa heti, kun on joutumassa valtakunnanoikeuteen.

    Äänestä

  • juntti grillata kirjoitti:

    Kovan ytimen Tanska kieltäytyy antamasta Yhdysvalloille enää turvallisuustakuita Irakiin ja Yhdysvallat jää yksin muslimien kanssa taistelemaan.

    Tanskan pääministeri on liero. Luovuttaa heti, kun on joutumassa valtakunnanoikeuteen.

    Seuraamukset Usan taholta Tanskalle? Ei välttämättä kovin dramaattiset koska tämä "rintamakarkuruus" henki on levinnyt kaikkiin koalition maihin Usa mukaanlukien.Missään maassa jotka tähän älyttömään Ristiretkeen lähtivät ei ole lähellekään kansan enemmistön hyväksyntää ja tukea ja pieniä oireita on havaittavissa tästä myös Bushin viimeaikaisissa kannanotoissa.

    Äänestä

ensin Norja nyt Tanska! siionismin orjan asema on havaittu näköjään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bye bye Bush kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200707316416294_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu