Järkytyin Saarakkalan käytöksestä

Anne Lindelliltä

11

1266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Timppa on

      Käskenyt Veskun vaikenemaan. Lähtö tuli myös varapuheenjohtajan paikalta.

      • siitä että

        mitä Anne Lindell tekee Persuissa, Vihreät=de blodröda olisi varmasti parempi paikka?


      • Lauri Leskenlehti

        Tytti Isohookana-Asunmaa ei katso, että Perussuomalaisilla ja Suomen Keskustalla eli Suomen Pientalonpoikinen Puolue-Suomen Maaseudun Puolueella ja Maalaisliitto-Keskustapuolueella olisi yhteistä aateperintöä Perussuomalaisten kriittisten ulkomaalaiskantojen vuoksi.

        Toisin sanoen Veli-Matti Saarakkalalle alkaa käydä Perussuomalaisissa samalla tavalla kuin mitä kävi Sulo Aittoniemelle.

        Veli-Matti Saarakkalan käsi takavasemmalle Timo Soini ja Sulo Aittoniemen ajoivat nurkkaan Matti Vanhanen sekä Maria-Kaisa Aula.

        Perussuomalaisten pääsylle hallitukseen on ehto: he eivät saa esittää konservativiioikeistoa ihmisten liikkuvuutta koskevissa kysymyksissä, vaikka juuri sillä saisi ääniä. Muuten ei ainakaan Keskusta ota hallitukseen vasemmistososialidemokraattien kansainvälisyyden vuoksi.

        Timo Soinin on laskettava punamultahallituksen varaan 2011-2016.

        Saarakkalan jäähylle paneminen on ennakoiva varotoimi siitä, ettei kukaan Tony Halme nouse enää Uudellamaalla esille.

        Toisin sanoan Timo Soini ja Raimo Vistbacka ovat pohtineet asian tarkoin.


    • Pietu1234

      Mitähän ajatuksia arvon lady Lindellille on päässä, kun tuollaisia juttuja pistää vaalien alla vielä oikein lehteen.
      Fiksu pesisi pyykkiä hieman toisenlaisessa paikassa.
      Ei kai puolueen johdon tarvitse jokaiseen lausuntoon kysyä mielipidettä kentältä. Sitä varten meillä valitaan johto, että heidän lausuntoihin ja muutenkin harjoittamaan politiikkaan luotetaan. Luotettiin näköjään edelleen, kun kerran Timo sai jatkoaikaa ja vielä ilman vastaehdokasta. Se on tuossakin asiassa puolueen linja ja jos linja ei ole sitä mitä sinä haet, niin kannattaa miettiä, että oletko sittenkin valinnut sinun ajatuksille väärän puolueen.
      (Pietu)

      • Pietu1234

        Jos minulla olisi ollut tiedossa tuollainen sonnan heitto, niin olisin neuvonut tiputtamaan Anne Lindelin kokonaan ehdokaslistalta. Pietu


      • kun pietu

        on taas numeroineen esillä, eikö se rohkeus kestänytkään omalla nimellä kirjoittamaan,kuten uhosit pari päivää sitten. Lindell on ihan helkatin oikeassa ja sanoo sen, mitä mm. KÄDE on sanonut useaan otteeseen. Soini tekee juuri kuten Lindell puhuu eli populististista valheen levitystä ja vääristeltyjä totuuksia levittelee vaalien alla.
        P. Sivonen ja kumpp. ovat juuri noita saappaan nuolijoita jotrka eivät pysty oikeasti yhteiskunnan eteen ajattelemaan, eikä kansalaisten etuja ajamaan.
        Pane pekka pietu lisää numeroita perään, niin näyttää vielä hassummalta.


      • Koomat Oulussa mites kotosa...
        Pietu1234 kirjoitti:

        Jos minulla olisi ollut tiedossa tuollainen sonnan heitto, niin olisin neuvonut tiputtamaan Anne Lindelin kokonaan ehdokaslistalta. Pietu

        Ei ole äijällä varaa sanoa mitään, joka esiintyi koomakännin rajamailla puoöuekokouksessa.
        Ahkera baaritiskiin nojailu näkyi ja kuului erittäin levottomana sanailuna puheenvuoroissa.

        Toisaalta on myös mahdollista, että tämä nimimerkki Pietu-yy-kaa-koli-neli on anastettu ja koplattu p....asiayhteyteen,.


      • kun pietu kirjoitti:

        on taas numeroineen esillä, eikö se rohkeus kestänytkään omalla nimellä kirjoittamaan,kuten uhosit pari päivää sitten. Lindell on ihan helkatin oikeassa ja sanoo sen, mitä mm. KÄDE on sanonut useaan otteeseen. Soini tekee juuri kuten Lindell puhuu eli populististista valheen levitystä ja vääristeltyjä totuuksia levittelee vaalien alla.
        P. Sivonen ja kumpp. ovat juuri noita saappaan nuolijoita jotrka eivät pysty oikeasti yhteiskunnan eteen ajattelemaan, eikä kansalaisten etuja ajamaan.
        Pane pekka pietu lisää numeroita perään, niin näyttää vielä hassummalta.

        http://www.kymensanomat.fi/page.php?page_id=69&news_id=200733628957


    • palkanmaksajista on puute.

      • asiaa!

        Ei Suomessa ole pulaa työvoimasta vaan työnantajista, jotka haluavat palkata ammattitaitoisia (ja siksi kalliimpia) suomalaisia puoli-ilmaisen ulkomaalaisen orjatyövoiman sijasta.


    • FFP

      Anne Lindell? Montakohan ääntä mahtoi saada tuolla suvaitsevaisuussuitsutuksella. Haukkuu puheenjohtajat ennen vaaleja?? Ei taida tuolla naisella olla poliittista pelisilmää.

      Kaikki tuki Saarakkalalle. Maahanmuuttolinja on hyvä, kunhan se vaan pysyy ja ehkä jopa hieman terävöityy nykyisestä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      82
      3087
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      64
      2643
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      133
      2608
    4. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      5
      1944
    5. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      92
      1546
    6. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1326
    7. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      105
      1065
    8. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      197
      1023
    9. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      994
    10. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      85
      971
    Aihe