http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2007/08/548482
Onko muranen palannut?
Muranen
4
378
Vastaukset
- Ifris
Tuntuu jotenki oudolta, et jos joku o joskus tehny jotai tosi hölmöö, nii kaikki joilla sattu olee sama sukunimi, leimataan. Ja se et jos joku toine tekee jotai hölmöö,kysytää et onks toi yx palannu.
Murasen nimessä ei oo tosiaankaan mitään vikaa, vaiumoni tyttönimi o Muranen, samoin hänen lasten, sekä tietty anoppini; no kylläki se Muranen jota tarkotat sattu vaa olee vaimoni serkku. Silti vaimoni ei ole sen takia yhtään huonompi ihminen kuin sinäki tai kuka tahansa muuki lainkuuliainen kansalainen.
Fiddu ottaa monesti päähään et yhen hölmön takia asiaan perehtymättömät idiootit haluu leimata koko suvun, jos halusit kiinnittää huomion nimen omaan Mika Muraseen, olisit sen myöskin maininnu suoraan avauksessas.
Ja tiedoksesi vaa, et Mika Muranen istuu vieläki häkissä, joten hänen on niiltä tiimoilta pikkase hankala olllu palata, sen olisit itseki ennen tyhmää asiatonta kysymystäsi voinu iteki otta ensin selvää. Niin ei olisi tarvinnu vaivautua esittelee tyhmyyttäsi koko maailmalle.- Kohta on ohi
Joissakin suvuissa hulluja rikollisia riittää. Geenit, näes... Siksi ihmiset epäilevät, että onkohan ainoa tapaus. Tietysti osa on yksittäistapauksia muuten täysjärkisistä suvuista.
Mika muuten on käynyt jo pitkään lomilla tiheästi. Harrastaa kalastusta, opiskellut metsuriksi, käy pämppäämässä lomillaan jne., ja valmistautuu lähiaikoina tapahtuvaan vapauttamiseen. Alan palstoilla lisääkin tietoa. - Revisited
Kohta on ohi kirjoitti:
Joissakin suvuissa hulluja rikollisia riittää. Geenit, näes... Siksi ihmiset epäilevät, että onkohan ainoa tapaus. Tietysti osa on yksittäistapauksia muuten täysjärkisistä suvuista.
Mika muuten on käynyt jo pitkään lomilla tiheästi. Harrastaa kalastusta, opiskellut metsuriksi, käy pämppäämässä lomillaan jne., ja valmistautuu lähiaikoina tapahtuvaan vapauttamiseen. Alan palstoilla lisääkin tietoa.No ei tarvi ottaa henk.koht tasolla tätä asiaa.
Kyllä nää kulkee suvuissa. Geenit näes periytyvät. Itsekin olen vähän kahjosta suvusta - huomannnut olen. - Ifris
Kohta on ohi kirjoitti:
Joissakin suvuissa hulluja rikollisia riittää. Geenit, näes... Siksi ihmiset epäilevät, että onkohan ainoa tapaus. Tietysti osa on yksittäistapauksia muuten täysjärkisistä suvuista.
Mika muuten on käynyt jo pitkään lomilla tiheästi. Harrastaa kalastusta, opiskellut metsuriksi, käy pämppäämässä lomillaan jne., ja valmistautuu lähiaikoina tapahtuvaan vapauttamiseen. Alan palstoilla lisääkin tietoa.kyllä noit mustii lampaita löytyy joka suvusta, joissaki lievempii tapauksii joissaki vakavampii.
Ite taidan olla oman sukuni musa lammas, mutta siitä en tykkää jos jonkun tyhmän teon ta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614245Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653468Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541806Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251683Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981435Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132939Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235862en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115846Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18827