haaveilla näillä näytöillä menestyksestä. Tyypin imagoon kuuluu ratsastaa muiden maineilla esm. coverlevytykset sekä jatkuvalla elvistelyllä mahtavasta suvustansa. Mitä on itse saanut aikaan: Idolssin neljässija, esi-isän nimellä ratsastava mitä-lie musaa soittava bändi? Ei ole lahjakas tämä mies,ei.
Idols-Kristian
13
694
Vastaukset
- provoile
rauhassa vaan tylsimys. Vihjeenä kuitenkin, hanki oikea elämä!
- ihmettä
minun elämäni tähän millään tavoin liittyy? Sitäpaitsi keskustelun pointti sattuu olemaan Idols, ei jonkun yksittäisen kirjoittajan elämänkaari. Toi "hanki elämä" on jo yhtä vanha ja kulunut virsi kuin Kristianin biisit.
- menestyksestä
on jo paljonkin. Ensiaskeleet on jo kahdeksatta viikkoa listalla kakkosena. Coverlevyksi se myy yllättävän hyvin.Ei se ykköspaikkaa pitäväkään ole kappaleitaan itse tehnyt.
Kristian ei ole suvullaan tietääkseni elvistellyt milloinkaan, muut siitä ovat metelöineet.
Ihan sama monesko on ollut Idolsissa, hyvin menee Kristianilla. Hänestä kuullaan vielä paljon.- kertonut
haastatteluissa suvustaan ja haluavansa myös suurmieheksi. Siinähän ei itseasiassa ole mitään kielteistä, mutta suurmiehet tekevät meriittinsä eivätkä anna ymmärtää joskus olevansa ja tekevänsä jotain suurta.
- pitänyt kertoa
kertonut kirjoitti:
haastatteluissa suvustaan ja haluavansa myös suurmieheksi. Siinähän ei itseasiassa ole mitään kielteistä, mutta suurmiehet tekevät meriittinsä eivätkä anna ymmärtää joskus olevansa ja tekevänsä jotain suurta.
Kaikista finalisteista revittiin jotain otsikoihin. Joku elvistelee hienolla suvulla, toinen surkealla elämällä. Jälkimmäisellä saa tehokkaammin kerättyä kansan sympatiat.
Suurmies-juttu oli hauska. - distö
kertonut kirjoitti:
haastatteluissa suvustaan ja haluavansa myös suurmieheksi. Siinähän ei itseasiassa ole mitään kielteistä, mutta suurmiehet tekevät meriittinsä eivätkä anna ymmärtää joskus olevansa ja tekevänsä jotain suurta.
sen suvun ja suurmiehet penkoi esille ja niistä aivan kyseltiin Kristianilta. En ole koskaan kuullut suoraan Kristianin suusta missään haastatteluissa noista suurmies haaveista, joten voivat olla lehdistön vääristelyä. Niitä myyviä otsikoita kun pitää löytää jostakin.
- sanottu
pitänyt kertoa kirjoitti:
Kaikista finalisteista revittiin jotain otsikoihin. Joku elvistelee hienolla suvulla, toinen surkealla elämällä. Jälkimmäisellä saa tehokkaammin kerättyä kansan sympatiat.
Suurmies-juttu oli hauska.Mitenköhän se Ari "elvisteli" sillä että elämä on potkinut päähän? Eihän se esimerkiksi kertonut siskostaan kellekään ei edes muille idols-finalisteille vaan joku lehti (tais olla taas Iltasanomat) joka sen kaivo esiin.
Mutta Arin vikahan sekin tietysti oli. Hyi h*lvetti mitä täällä kirjotellaan. - olemaan
samanlainen uskottavuusongelma imagonsa kanssa kuin Idols-Arilla.
Kristian esiintyy mielellään hevarina ja rokkarina, mutta kohta 28 v, idolstausta, iskelmälevy ei oikein vakuuta. Rokkarina Kride kai itsekin itseään pitää. Jos ei omat kyvyt riitä tekemään rockbiisejä, pitäisi Kridenkin haalia bändiinsä sellasii tyyppejä jotka pystyy, tai sitten ruveta reilusti iskelmälaulajaksi. Kysyntää Kridelle varmaan olisi siinä genressä enemmän. - Ari mainittu
sanottu kirjoitti:
Mitenköhän se Ari "elvisteli" sillä että elämä on potkinut päähän? Eihän se esimerkiksi kertonut siskostaan kellekään ei edes muille idols-finalisteille vaan joku lehti (tais olla taas Iltasanomat) joka sen kaivo esiin.
Mutta Arin vikahan sekin tietysti oli. Hyi h*lvetti mitä täällä kirjotellaan.Viestissä ei mainittu Aria. Nyt oli aivan oma tulkintasi.
- selvää
olemaan kirjoitti:
samanlainen uskottavuusongelma imagonsa kanssa kuin Idols-Arilla.
Kristian esiintyy mielellään hevarina ja rokkarina, mutta kohta 28 v, idolstausta, iskelmälevy ei oikein vakuuta. Rokkarina Kride kai itsekin itseään pitää. Jos ei omat kyvyt riitä tekemään rockbiisejä, pitäisi Kridenkin haalia bändiinsä sellasii tyyppejä jotka pystyy, tai sitten ruveta reilusti iskelmälaulajaksi. Kysyntää Kridelle varmaan olisi siinä genressä enemmän.Itsestäänselvyys, että jonkun bändissä pitäisi osata tehdä biisejä.
Millä tavalla Kristianin ikä on uskottavuusongelma? Ajatellaanko niin, että rockia tai heviä kuuntelevat alle 20-vuotiaat ja sitä vanhemmat kuuntelevat vain iskelmää? Voin vakuuttaa, että ei pidä paikkaansa. Ihmiset eivät siirry tietyn iän ohitettuaan iskelmädiggareiksi. Tunnen yli 40-vuotiaita miehiä, jotka kuuntelevat teinipoppia. Rokkia kuuntelevat hyvin monet aikuiset, jotka eivät pidä 27-vuotiasta laulajaa vanhana. Ikä ei ole ongelma. - sitte
Ari mainittu kirjoitti:
Viestissä ei mainittu Aria. Nyt oli aivan oma tulkintasi.
Ei mainittu mutta sitähän tuossa haettiin. Ja oli tai ei niin typerästi kirjoitettu joka tapauksessa.
- ikärasisti,
selvää kirjoitti:
Itsestäänselvyys, että jonkun bändissä pitäisi osata tehdä biisejä.
Millä tavalla Kristianin ikä on uskottavuusongelma? Ajatellaanko niin, että rockia tai heviä kuuntelevat alle 20-vuotiaat ja sitä vanhemmat kuuntelevat vain iskelmää? Voin vakuuttaa, että ei pidä paikkaansa. Ihmiset eivät siirry tietyn iän ohitettuaan iskelmädiggareiksi. Tunnen yli 40-vuotiaita miehiä, jotka kuuntelevat teinipoppia. Rokkia kuuntelevat hyvin monet aikuiset, jotka eivät pidä 27-vuotiasta laulajaa vanhana. Ikä ei ole ongelma.eikä mulla ole mitään Kriden menestystä vastaan. Tarkoitin vaan tolla ikäjutulla sitä, että yleensä rockpiireissä parhaat levyt tehdään nuoruuden hulluuden draivilla, eli reilusti alle kolmekymppisinä.
Onhan Kridellä vielä aikaa. En ole perehtynyt muutenkaan hänen bändiinsä. Yrittääkö Kride tehdä kaiken itse, vai osallistuuko myös muut bändin jäsenet biisien tekoon.
Yleensä yhteistyö tuo parhaan tuloksen. Itse en ainakaan hirveesti diggaa noista bändeistä, missä laulajakitaristia vaivaa suuruudenhulluus ja yrittää itse tehdä kaiken kuuntelematta muita bändin jäseniä. Tuloksena aika yksitoikkoista ja tylsää musaa.
- ja nyt
sitä ollaankin sitten menossa maailmalle suomi-iskelmälevyn nosteella. Tässähän meillä on miespuolinen Linda Lampenius... paitsi että Linda oli/on paljon lahjakkaampi kuin agathon-vainaan suvun musta lammas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614267Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653477Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541812Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251698Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2981439Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133945Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235862en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115848Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18839