on helvetin hyvä esimerkki siitä miten tavallinen palkansaaja ja eläkeläiset on pankille täyttä roskasakkia,jonotin tänään tunnin laittaakseni tililleni vähän rahaa,päästyäni vihdoin tiskille joita on tasan kaksi kappaletta,joku vitun nuori juppi kehtaa alkaa aukomaan päätään minulle koneiden käytöstä ja kuunvaihtumisesta,hoidan kyllä yleensä pankkiasiat kotona koneella,en ole vaan löytänyt tästä läppäristä reikää mihin voi työntää seteleitä,ettei tarvitse vaivata pankkivirkailijaa.toisekseen onko 70vuotiaan ihmisen opeteltava koneen käyttö,että saa rahaasiansa hoidettua.kyllä niin paljon vituttaa jo pelkästään vanhempien ihmisten puolesta,että seisotetaan tuntitolkulla jonossa vanhoja huonokuntoisia ihmisiä,jossa on tasan yksi tuoli,yli puolet henkilökunnasta istuu tyhjänpanttina tiskien takana,ilmeisesti juoruten omia asioitaan,sekä ilmeisesti odotellen niitä suursijoittajia joita voi kyllä sitten palvella.kyllä tämänpäiväisen kokemuksen perusteella ei voi muuta kun harkita pankin vaihtoa,mistähän vaan löytyisi tänä päivänä vielä sellainen pankki jossa,tavallista asiakasta ei kohdella kuin jotain saatanan ongelmajätettä?
malmin osuuspankki
12
1156
Vastaukset
- kokki23
olet kyllä niin oikeassa, itse sammon asiakas ja ihmetellyt sitä heidän uutta vuoronumerotonta kassapalvelua..
mut meneppä ålandsbankeniin, handelsbankeniin tai aktia pankkiin; pienemmät pankit-> ei kova ruuhka-> parempi palvelu. - osuuspankit
Ilmeisesti Osuuspankki haluaa eroon ns. tuottamattomista asiakkaistaan, siis niistä joilla ei ole velkoja joskaan ei niin ihmeesti talletuksiaan.
Sielä on nyt koulutettu nuorehkoja jolppeja oleen ilkeitä tiskillä!
Yhtä huonoa palvelua saa esimerkiksi Tampereen Seudun Osuuspakista, ainakin Hämeenkadun pääkonttoorista, mutta kyllä muutkin konttoorit ovat tässä ja nimen omaan tässä asiassa kunnostautuneet todella huikeasti.- roope setä
Ikävää että olet saanut Osuuspankista tuollaisen kuvan. Tosiasia kuitenkin on, että jos olet omistajajäsen, saat lähes poikkeuksetta erittäin hyvää palvelua. Itse olen osuuspankkiin ja pankintätien ystävällisyyteen erittäin tyytyväinen. Heidän bonusjärjestelmänsä on todella reilu ja asiakkaalle edullinen. Itsekin saan sadat eurot vuodessa bonuksina, joita voin sitten käyttää Pohjolan vakuutuksien maksamiseen.
Myös heidän puhelinpalvelunumerossaan kaikkiin kysymyksiin ja ongelmiin tulee ratkaisu ja vastaus, sielläkin palvelu on asiantuntevaa ja ystävällistä.
Pankintädit ja sedätkin ovat yksilöitä ja tietysti joukkoon voi mahtua henkilöitä, jotka eivät sovellu asiakaspalveluun. Voin kuitenkin monta pankkia nähneenä todeta, että Osuuspankin palvelu on aivan kärkipäästä. - pipukka
Siskoni jäi leskeksi, kesti yli vuoden ennenkuin sai vainajan tilin lopettettua, ja rahat pois. Sellainenkin virkatodistus vaadittiin, kun hän oli asunut 2 vuotiaana muualla, ettei ollut siittänyt lapsia siellä asuessaan. Seinähullua porukkaa, kamala byrogratia vaan päällä, niin pysyy omat työpaikat.Kuinka he saavat lähteä tauoille, vaikka olisi millaiset jonot. Malmin Nordeassa yleensä, kaksi tekee töitä, neljä on tupakalla. Kaikki pankin työntekijät, kovalla liksalla, laiskoja ylimielisiä jakkupuku tanttoja. Kantapäistä sen näkee, leviävät kun seisovat nurkissa juoruamassa ja kikattamassa, ei vilkaisuakaan jonon suuntaan. Nordeassa sentään onneksi monta penkkiä.
- häh7034
pipukka kirjoitti:
Siskoni jäi leskeksi, kesti yli vuoden ennenkuin sai vainajan tilin lopettettua, ja rahat pois. Sellainenkin virkatodistus vaadittiin, kun hän oli asunut 2 vuotiaana muualla, ettei ollut siittänyt lapsia siellä asuessaan. Seinähullua porukkaa, kamala byrogratia vaan päällä, niin pysyy omat työpaikat.Kuinka he saavat lähteä tauoille, vaikka olisi millaiset jonot. Malmin Nordeassa yleensä, kaksi tekee töitä, neljä on tupakalla. Kaikki pankin työntekijät, kovalla liksalla, laiskoja ylimielisiä jakkupuku tanttoja. Kantapäistä sen näkee, leviävät kun seisovat nurkissa juoruamassa ja kikattamassa, ei vilkaisuakaan jonon suuntaan. Nordeassa sentään onneksi monta penkkiä.
Siis puhutko nyt malmin nordeasta vain osuuspankista?? Olit otsikoinut "osuuspankki" mutta kuitenkin mainitsit malmin nordean. nordeassa voikin olla tuollaista leveäperäisyyttä
- käynyt molemmissa
häh7034 kirjoitti:
Siis puhutko nyt malmin nordeasta vain osuuspankista?? Olit otsikoinut "osuuspankki" mutta kuitenkin mainitsit malmin nordean. nordeassa voikin olla tuollaista leveäperäisyyttä
Kyllä puhuin molemmista, koska kokemusta on molemmista pankeista.Mutta Osuuspankissa vielä huonompi palvelu.
- Toinen...
Sampoon ei kannata ainakaan pyrkiä. Se on toinen köyhien kyykyttäjä. On kokemusta työttömyysajalta.
Ei myöskään Ålandsbankeniin.
Ehkä Nordeaa voisi yrittää. Ei sielläkään varmasti köyhää arvosteta, mutta ainakin internet-maksu on vain euron. Minulla ainakin Osuuspankissa on 2,50 e ja nyhtivät jopa automaattikortista.- Imatran Sampo
Imatran keskustan Sammon konttorin köyhyysraja oli minulle liian korkealla.
Halutessani ilman ennakkoehtoja keskustella ostamani asunnon lainoituksesta, olin maksanut sen, minut heitettiin heti alkurepliikkien jälkeen ulos.
Tilini 25000E:n saldo ja yhden rahaston osuudet eivät pehmittäneet pankin työntekijää.
Entistä velkaa ei ollut.
Joten joko ko. sammon konttori suosii varakkaita tai/ja todella köyhiä mutta tälläisellä tavallisella ihmisellä ei sinne ole asiaa!
Tässä koko totuus mitään lisäämättä, mitään unohtamatta!
- Sampo2
kaikki pankit ovat samanlaisia.Ei siellä konttorilla enää saisi asioida.Minulla kertyy taskusta tyhjennetyt kolikot yhteen kippoon ja muutaman kerran vuodessa vien sen pankkiin.Niissähän,tosin ei kaikissa löytyy se raha automaatti joka laskee rahat ja siirtää annetulle tilinumerolle.Myös setelit.Tänä päivänä pankit arvostaa enemmän niitä jolla ei ole rahaa tilillä vaan reilusti miinuksella.Eli asiakkaat jolla on mahdollisimman paljon lainaa ja palveluja(maksullisia) heiltä.
- kaupungista ei
löydy enää kai ainuttakaan rahanlaskijaa, Hämeenkadun Sammossa oli viimeinen. Älkää toimeentulotukiasiakkaat vaan viekö kolikkojanne omalle tilille, lasketaan nimittäin tuloksi oli viime joulu aika kuiva! Säästin nimittäin mikroa varten melkein vuoden, mikro oli ruokaa ei.
- Sampo2
kaupungista ei kirjoitti:
löydy enää kai ainuttakaan rahanlaskijaa, Hämeenkadun Sammossa oli viimeinen. Älkää toimeentulotukiasiakkaat vaan viekö kolikkojanne omalle tilille, lasketaan nimittäin tuloksi oli viime joulu aika kuiva! Säästin nimittäin mikroa varten melkein vuoden, mikro oli ruokaa ei.
viimeksi tukia saatu vuonna -93 ja silloin ei kertynyt kolikoita pankkiin vietäväksi.Silloin ne meni ruokakaupan kassaan laskettaviksi,sis jokaikinen penni.
- osuuspankit
ovat kaikki tosi palveluhaluisia.Olen asioinut eri seuduilla ja aina saanut hyvää palvelua,myös täällä Turussa olen usein käynyt Liedon Osuuspankin konttorissa ja kyllä toimii,olen tosi köyhä,ei ole ollut este
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16712601
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525446Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454710Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493679Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392778Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201935Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1101696Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1071533Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471