Kasvikset miljoona X parempia

Joku väitti että kasvikset ovat haitallisia kun niissä on myrkkyä ja näin ollen ne eivät ole lihaa parempi vaihtoehto. Tuo on puppua. Jumalan antamat ruokaohjeet ovat täydelliset. Niissä ei ole mitään vastaansanomista. Ihminen itse on toiminnallaan saanut aikaan ongelmat. Ellen White kehottikin muuttamaan maalle ja kasvattamaan itse oman ruokansa! Liahakarjan kasvatuksen takia maailmassa on nälänhätä. Jos lihaa ei olisi, ruokaa riittäisi kaikille!!
5123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lihakarja estää siis viljelyn kehitysmaissa. Afrikkalaiset eivät siksi viitsi tai osaa viljellä tai heidän satonsa epäonnistuu kun on lihakarjaa.

Kaikenlaisia höyrypäisiä oppeja on maailma tosiaan pullollaan että riivatut ihmiset niihin tarttuisivat ja silmät kiiluen niitä julistaisivat.

Äänestä
  • Etkö tosiankaan tiedä? Länsimaissa viljellään viljaa karjaa varten, lisäksi karja laiduntaa viljan viljelykseen sopivilla laitumilla. Tämä aiheuttaa nälänhätää! Jos länsimaat viljelisivät vain viljaa ihmisiä varten, sillä viljamäärällä ruokkisi kaikki maailman ihmiset. Hampurilaispihviisi on kulunut monta kiloa viljaa!!

    Äänestä

  • vastuussa kirjoitti:

    Etkö tosiankaan tiedä? Länsimaissa viljellään viljaa karjaa varten, lisäksi karja laiduntaa viljan viljelykseen sopivilla laitumilla. Tämä aiheuttaa nälänhätää! Jos länsimaat viljelisivät vain viljaa ihmisiä varten, sillä viljamäärällä ruokkisi kaikki maailman ihmiset. Hampurilaispihviisi on kulunut monta kiloa viljaa!!

    noin 70% viljelypinta-alasta menee rehuksi lihantuotantoon.. Järjetöntä!

    Äänestä

RAAMATUN VÄLISTÄHÄN SE PIHVI LÖYTYI !

5. Moos. 14:26
Ostakaa sillä rahalla kaikkea, mitä mielenne tekee, nautoja, lampaita ja vuohia, viiniä tai olutta tai muuta mieleistänne, ja syökää ja iloitkaa siellä perheinenne Herran, Jumalanne edessä.

Äänestä

sitten käytetty torjunta-aineita ja kasvismyrkkyjä, joten ajat ovat muuttuneet...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuin liha kirjoitti:

Joku väitti että kasvikset ovat haitallisia kun niissä on myrkkyä ja näin ollen ne eivät ole lihaa parempi vaihtoehto. Tuo on puppua. Jumalan antamat ruokaohjeet ovat täydelliset. Niissä ei ole mitään vastaansanomista. Ihminen itse on toiminnallaan saanut aikaan ongelmat. Ellen White kehottikin muuttamaan maalle ja kasvattamaan itse oman ruokansa! Liahakarjan kasvatuksen takia maailmassa on nälänhätä. Jos lihaa ei olisi, ruokaa riittäisi kaikille!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu