Miten saa XP:n englannin kieliseksi? Eli kaikki käynnistä valikko yms ohjauspaneelit muuttuvat kans. Kiitos.
Kuinka Windows XP:n saa englanninkieliseksi?
7
501
Vastaukset
- Widelands
MUI eli Mulitilingual User Interface (MUI) -paketilla, mikäli järjestelmän kieliversio on joku muu.
- heh!
Mistähän toin MUIn saa ostaa ja mihin hintaan?
Ennen kuin lisää toitotat niin
http://www.microsoft.com/globaldev/DrIntl/faqs/MUIFaq.mspx#MUIques12 - Widelands
heh! kirjoitti:
Mistähän toin MUIn saa ostaa ja mihin hintaan?
Ennen kuin lisää toitotat niin
http://www.microsoft.com/globaldev/DrIntl/faqs/MUIFaq.mspx#MUIques12Vaihtoehtoja ei ole kovinkaan paljoa tässä tilansteessa. Aloittaja ei myöskään kertonut omistaako hän Home- vai Professional-version.
- Ostaa
Widelands kirjoitti:
Vaihtoehtoja ei ole kovinkaan paljoa tässä tilansteessa. Aloittaja ei myöskään kertonut omistaako hän Home- vai Professional-version.
Käyttisten MUI-pakettejä ei voi yksityishenkilö ostaa. Yritykset voivat ostaa, jos niillä on määrätty Open Lisence sopimus Microsoftin kanssa.
- voi muuttaa vain
enlannista muihin kieliin, ei muista kielistä englantiin.
- Widelands
voi muuttaa vain kirjoitti:
enlannista muihin kieliin, ei muista kielistä englantiin.
En ole kovin perehtynyt tuohon MUI-ratkaisuun, tuli vain ensimmäisenä mieleen. Olenpahan nyt siltä osin viisaampi :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708