täällä kukaan käynyt Kriden keikoilla? Millasta oli ja kannattaako mennä? Tykkäsi tosta levystä.
Hei
onkos
43998
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Täällä saa vastaukseksi vain solvauksia.
palstaa lukemassa. Siis toi on tosi säälittävää. Keskustelkaa Kridestä täällä ettei tartte Aria tulla haukkumaan. Vai eikö teillä ole mitään keskusteltavaa?
Mä alan vähitellen ymmärtää minkä takia te loisitte Arin sivuilla. Kride-faneilla ei yksinkertaisesti ole mitään keskusteltavaa keskenään ja se peitetään tuolla lailla.
kanssa on pitkän päälle aika tylsää keskustella.
Ei taida olla siellä Arin-palstallakaan kovin henkeviä keskusteluja, kun tänne joudat kirjoittelemaan.
Niin, mitäpä sitä yhtä ja samaa viikkotolkulla jaarittelemaan, vähempikin riittää.
Jaa että tänne ei saisi käydä kirjoittamassa. Selvä juttu. Yrittäkääpä sitten tekin jatkossa muistaa mille palstalle kirjoittelette ja mitä.
kride-fanina luonnollisesti pointin.
Ei Kride-fanit näköjään edes yritä saada täällä asiallista keskustelua aikaiseksi. Sen sijaan, että rupesit piehtaroimaan itsesäälissä, olisit voinut vastata kysymykseen, eli millaista Kriden keikoilla on. Mutta ei, pitää kitistä, kun "tulee vain paskaa niskaan". Voi pyhä yksinkertaisuus, ettehän te edes yritä!
Kerta riittää.
Nyt sitten tiedät, ettei täällä provoihin mitään asiallista vastailla, eikä Kristian-fanit halua riidellä.
Ei taida olla sulla pointista tietoakaan.
Mut älä välitä,on aivan luonnollista, ettei yksin ennätä toimia tehokkaasti.
Hassua, että missasit oman pointtisi!!!
perille kerralla. Vai väitätkö muka, että viestissäni ei olisi totuuden siemen? Miksi Kride-fanit eivät voi edes yrittää keskustella idolistaan asiallisesti asiaan kuuluvalla palstalla? Turha syyttää Ari-faneja, jos asialliseen kysymykseen tulee vastaukseksi vain "yhyy, ei me voida kun Ari-fanit kiusaa!" -tyylistä kitinää.
No ihan sama, omapa on ongelmanne.
Opettele vastaamaan kirjoituksiin, jotka ovat asiallisia ja jätä muihin vastaamatta.
Ohjeeni mun.
Kride-fanit kyseessä, kun tuli taas sen verran aggressiivinen vastaus. Mutta tokihan en voi tietää täysin varmasti, kuka se tuonkin edellisen kirjoitti.
Hyvä vihje sinänsä, että asiattomiin kirjoituksiin kannattaa olla vastaamatta. Taidanpa tehdä niin tästä lähtien. Siinäpä itkevät keskenään.
aloitaja. Ajattelin piruuttani kokeilla syntyykö keskustelua Kride fanien kesken. Ei näköjään onnistu. Mistä johtuu?
Kirjotin myös ton 21.06 kohdan sen jälkeen kun olin Ari palstalle käynyt avaamassa ketjun. Eipä mennyt kauan kun eka vastaus tuli. Eli nyt se on todistettu Kridestä ei saa keskustelua aikaan ellei Aria vedetä siihen mukaan.
Koittakaa nyt todellakin keskustella siitä omasta suosikista. Kai nyt joku sen keikoilla käy.
nerokas mutta et niin nerokas kuin aidot, alkuperäiset Kristian-fanit, joita et pysty hassuttaan.
On silti mukava huomata, että Kristian saa uusia faneja koko ajan. Tervetuloa joukkoon!
Kristiania koskevat avaukset ovat enimmäkseen niin selviä provoiluja ettei niihin jaksa vastata. Joskus harvoin syntyy muutaman kommentin mittainen asiallinen keskustelu, mutta sitten solvaajat ilmestyvät paikalle.
Kristian on sen verran omalaatuinen tyyppi, että ilkeyksiä on helppo keksiä, jos haluaa. Jotkut luovat ihmiset täällä ovat ilkeilleet niin lennokkaasti, että se jo Kristian-faniakin naurattaa. Ei sillä tavalla kuitenkaan keskustelua synny.
Kristian fania tekemälläkään. Liian "tavallinen" mun makuun. Ajattelin jos te oikeat fanit keskustelisitte keskenään, niin tuolla toisella palstalla ei olisi täys sota käynnissä. Provoilojat eivät välttämättä ole Arin faneja.
Sitähän minäkin tuolla aikaisemmin kirjoitin, että keskustelupalstat ovat vanhanaikaisia, aikansa eläneitä.
Keskustelupalstoilla jauhetaan yhtä ja samaa, kuten esim Arin keskustelupalstalla.
Nämä keskustelupalstat ovat vaan semmoisia taistelukenttiä.
Sopii teille, jotka riidellä haluatte.
Mutta kiitos sulle, kun testasit väitteeni oikeaksi.
eri asia kuin tämä keskustelupalsta.
kiinnostuksen merkki kun ottaa puheeksi jonkun henkilön. Tapahtuipa se sitten ihastuksesta tai vihastuksesta. Täysin yhden tekevästä ei kukaan viitsi keskustella edes piloillaan.
Kristianin fanit kyllä osaavat keskustella ilman apua jos haluavat.
Kotisivujen fanipalstat ainoastaan tarkoitettu ko henkilöstä kirjoittamiseen ja fanittamiseen.
Kotisivuille kun pääsee kuka vaan, niin samalaista riitelyä siellä on kuin muuallakin.
Ei siis kotisivuille fanipalstoja.
mutta näillä yleisillä on. Ellet sinä sitten änkeydy
salanimimerkillä Arin kotisivun fanipalstalle.
Esimerkiksi Arin fanipalstalla voi keskustella muista idols-finalisteista, mutta ei sieltä tarvitse mitään rumia haukkumisia lukea. Johtuu tietenkin siitä, että keskustelupalstalle joutuu rekisteröitymään.
Aivan samalla tavalla riidellään kotisivujen keskustelupalstoillakin, turha muuta väittää.
Suosittelen tutustumaan aiheeseen hieman laajemmin.
keskustelupalstoilla ei riitelyä sallita. Jos sellaista pääsee syntymään, se katkaistaan alkuunsa.
En tiedä, kuinka moneen keskustelupalstaan sinä olet tutustunut, mutta näin on ainakin niillä palstoilla, jotka minä tiedän. Hyvä esimerkki on Arin sivujen foorumi. Siellä ei tällaista törkyä sallita, mitä täällä saa lukea päivittäin ja hyvä niin. Ehkäpä se ei olekaan niin helppo provoilla, kun joutuu rekisteröitymään.
rekisreröityä tännekin. Siis itse.
Tänne toki VOI rekisteröityä, mutta ei ole PAKKO. Suurimmalle osalle foorumeista taas on PAKKO rekisteröityä, jos haluaa jotain kirjoittaa. Ei voi nimettömänä jauhaa paskaa.
et itse ymmärtänyt minun vastaustani.
yritit sanoa? Selvennä toki.
ja todella kyllästynyt. Tuo Ari Koivunen palstan
sheriffi on epäoikeudenmukainen.
Sinulle tarkoitin sanoa, että tavallaan puhuit asioista, jotka voisit tehdä itsekin, siis rekisteröityä. Ei muuta. Taisit keskustella jonkun muun kanssa ja tulin häiritsemään.
Minulla ei ole mitään kiinnostusta rekisteröityä tänne, sen kun vaan joskus itseäni huvittaakseni käyn täällä juttuja lukemassa ja toisinaan erehdyn jopa jotain kirjoittamaan. :D
Tarkoitin lähinnä, että kun suomi24 antaa mahdollisuuden nimettömänä kirjoitteluun, niin tietenkin tuloksena on paljon paskaa. Siksipä on turha verrata muita foorumeita tähän tai suomi24:n perusteella päätellä, että kaikille foorumeilla vain riidellään, koskapa rekisteröitymispakon takia niin ei pääse suurimmalla osalla foorumeista käymään. Toki poikkeuksia voi olla ja varmasti useilla paremmin moderoiduilla keskustelupalstoilla voi riitoja myös syntyä ennen kuin moderaattori ehtii väliin.
Ja olen vähän samaa mieltä, että suomi24:n Ari-palstan mode voisi olla vähän tarkempi työssään. Ei siellä pitäisi sallia muita kuin asiallisia keskusteluja Arista. Ei muita Idols-artisteja eikä varsinkaan törkyä.
Ei Ari ainut ole, joten tutustu keskustelupalstoihin laajemmin.
Mut tää tässä.
Mulla ei tähän enää mitään lisättävää.
Hyvää syksyn jatkoa sulle.
Jos olisit vaivautunut lukemaan, mitä kirjoitin, ei sinun olisi tarvinnut kysyä tätä turhaa kysymystä.
Olen tutustunut aika moneen foorumiin. Nostin vain tuon Arin sivuston esimerkiksi. Joten opettele sinä lukemaan.
Joo, ei mullakaan enää mitää lisättävää. Hyvää loppuelämää sulle.
Ei sulla pitäisi olla valittamista, koska Arista ei saa aloittaa kovin kriittistä asiallistakaan keskustelua sen omalla palstalla. Oli äskettäin poistettu sellainen, mikä ei ollut edes paha. Pelkkä mielipide Ari Koivusen viehättävyydestä, lähinnä sen puuttumisesta.
jaksan valittaa, että lähes päivittäin siellä on joku provoilemassa, joko Kride-aloituksilla tai muilla lapsellisilla ja asiattomilla ketjuilla.
Mielipide Arin viehättävyydestä? Ettei olisi taas ollut jotain paskanjauhamista Arin ulkonäöstä? Väitätkö ihan tosissasi, että ulkonäön ruodinta on asiallista tai tarpeellista?
jonkun ulkonäköä niin yhtälailla pitää olla luvallista kertoa myös ellei siitä ulkonäöstä pidä ja kaikkein tärkeintä on kertoa miksi ei pidä, sillä ainahan Arin fanit vaativat niitä perusteluja. Aivan sama on se jos joku kehuu Arin biisiä, niin kyllä toisella voi olla myös lupa sanoa miksi siitä ei pidä, taikka Arin äänikin voi olla kyseessä. Sitten kun palstalle tulee teksti että vain positiiviset kehumiset ovat sallittuja, niin tietysti tyyli tulee muuttumaan.
Kaikki ei tykkää kaikesta, joten mielipide-eroja on.
Mielipiteet voidaan esittää kuitenkin asiallisesti, eikä ko artistia täysin mollaten.
Pitää muistaa, että tää on vaan mun mielipide asiasta, muut voivat olla eri mieltä.
sheriffiä poistamaan erään ketjun ja taisitpa olla yksin. Ei Ari kaipaa mitään äitiä sinne paapomaan. Kun et saanut valittaa siellä niin tulet sitten tänne mouruamaan.
ja luulee omistavansa kaikki palstat!
arvostelu on eri asia. Jälkimmäiseen asianomainen voi vaikuttaa, ensinmainittuun ei niinkään. Miksi koet tarvetta arvostella toisen ihmisen ulkonäköä?
puhut? Olen pyytänyt poistamaan yhden ainoan ketjun, joka meni uskonnollisen kiihkoilun ja vanhojen, jo aikoja sitten käsiteltyjen juttujen reposteluun. Voin vakuuttaa, etten todellakaan ollut ainoa, joka sen poistamista halusi. Kannattaa myös muistaa, että moderaattori tekee loppujen lopuksi itsenäisesti päätöksen siitä, poistetaanko joku ketju. Ja koska ko. ketju poistettiin, siitä voisi päätellä, että se tosiaan oli asiaton. Joten turha valittaa.
jotain sinun älykkyydestäsi, jos pidät perusteltuja kirjoituksia pahempana häiriköintinä kuin provoilua ja suoranaista herjausta. No, jos on lusikalla annettu, ei voi kauhalla vaatia.
Ja en todellakaan luule omistavani tätä enkä mitään muutakaan palstaa. Kyllä omistaja taitaa löytyä tuolta Eniron puolelta. Älä viitsi olla noin tyhmä.
täällä idols-sivulla käynyt Kriden keikalla? Se joka haukkuu kaikki muut kävijät töykeästi ulos ja kirjoittelee täällä yksikseen.