... ettei kunnallisvaalitulosta ja kenenkään vastuunkantokyvykkyyttä päätetä tällä palstalla.(Viittaan alempana olevaan keskusteluketjuun "Uusi ennuste"). Tulokset tulevat tietoisuuteen sitten aikanaan.
Kommentoin tässä hiukan kysymystä, joka aina silloin tällöin nousee esille palstaa lukiessa. Keskuteluissa tulee esille, että miksi täällä kirjoitellaan omalla nimellä, koska se syö äkkiä uskottavuutta. Minä nyt olen sitä mieltä, että tämä on Perussuomalaisten keskustelupalsta ja kyllä täällä täytyy pystyä esiintymään omalla nimellään, ilman kontallaan olemista nurkan takaa nimimerkillä huiskivien tirehtöörien edessä.
Nythän on niin...
10
950
Vastaukset
- Nimimerkki
eivät ole varmaankaan ihan oikeasti aina sanojensa takana. Tiettyä rohkeutta myös puuttuu, jota ihmettelen.
- Arto Hirvonen
Rehti mies aina kirjoittaa omalla nimellä tälläkin palstalla. Vain näin saadaan Perussuomalainen aate maalima kokokansan näkyviin.Olet oikeallaasialla siinä, että tämä on Perussuomalaisten palsta perusaateineen. Semppiä
Arto Hirvonen kirjoitti:
Rehti mies aina kirjoittaa omalla nimellä tälläkin palstalla. Vain näin saadaan Perussuomalainen aate maalima kokokansan näkyviin.Olet oikeallaasialla siinä, että tämä on Perussuomalaisten palsta perusaateineen. Semppiä
Arto on oikeassa, pitää itse seiso omien mielipiteiden taakse, oikea perussuomalainen näin tekeekin,
vaikka mielipide olisikin vastoin enemmistön mielipide.
Nimimerkkien kansa on ikävä käydä asiallisesta keskustelu.- kiltti
wonterghem kirjoitti:
Arto on oikeassa, pitää itse seiso omien mielipiteiden taakse, oikea perussuomalainen näin tekeekin,
vaikka mielipide olisikin vastoin enemmistön mielipide.
Nimimerkkien kansa on ikävä käydä asiallisesta keskustelu.Onko tämä ainoa Arton ikioma mielipide?
- Arto Hirvonen
kiltti kirjoitti:
Onko tämä ainoa Arton ikioma mielipide?
Kiltti. Vastasin Petrille rehtiydestä hänen mielipiteeseen tuntien hänet sanansa pitävänä miehenä.On minullakin laajalti omia mielipiteitä.
Arto Hirvonen kirjoitti:
Kiltti. Vastasin Petrille rehtiydestä hänen mielipiteeseen tuntien hänet sanansa pitävänä miehenä.On minullakin laajalti omia mielipiteitä.
... arvoisa veli.
Mukava "nähdä" sinua palstalla. Täällä pyörii nykyään niin paljon "tuntemattomia". On hyvä, että täällä on tuttujakin.
- on merkki
rehtiydestä, uskottavuudesta ja aitoudesta. Kaiken maailman hymyilevät, kurkkivat kantitaatit ym.ym ovat niitä jotka koirivat niitää jotka osallistuvat ja haluavat oikeasti vaikuttaa. kaikkia ei voi kaikki miellyttää, mutta kun on kyse koko kansakunnan tai oman kunnan ihmisistä, niin vain aktiiviset on oikeassa, ja arvostelijat vain katkeria hyypiöitä.
- takaisin
1. "Keskuteluissa tulee esille, että miksi täällä kirjoitellaan omalla nimellä, koska se syö äkkiä uskottavuutta. Minä nyt olen sitä mieltä, että tämä on Perussuomalaisten keskustelupalsta ja kyllä täällä täytyy pystyä esiintymään omalla nimellään"
- Kyse onkin siitä, että omalla nimellä kirjoittaminen SUOMI24-TASOISELLE palstalle syö uskottavuutta. Tämä Suomi24.fi on koomisin keskustelupalsta mitä Suomesta löytyy, ns. "Suomen kansan vessanseinä". Omalla nimimerkillä kirjoittaminen on ihailtavaa, mutta ei tämän tasoisille palstoille. Näillä Suomi24.fi-palstoilla kun eivät ammattilaiset yleensä pyöri. ;)
2. "tämä on Perussuomalaisten keskustelupalsta"
- Mielestäni on hyvin valitettavaa, että Suomi24:ssa on Perussuomalaisten palsta. Kaiken maailman rekisteröitymättömät provoilijat (siis kuka tahansa) voi käydä kirjoittamassa minkälaista soopaa tahansa, kun sheriffikään ei osaa hoitaa hommiaan ja pitää palstaa puhtaana.
Parempia ja laadukkaampia keskusteluja saatte aikaan esimerkiksi:
- http://www.tiede.fi/keskustelut/viewforum.php?f=13&sid=93df3723dd02df003dd6c151d6e96f3a
- http://www.nakokulma.net/index.php?board=2.0
- http://chat.yle.fi/yleradio1/keskustelu/viewforum.php?f=6
- http://plaza.fi/ajassa/keskustelu/c169
- http://www.hs.fi/keskustelu/index.jspa... tämän kaltaista keskustelua aiheen tiimoilta.
Tämän keskustelupalstanhan pitäisi olla avoin foorumi perussuomalaisuudesta kiinnostuneille keskustelijoille. Sisäistä sivistystä ei ole meistä jokaiselle annettu, tämähän on täällä palstaslla selvästi havaittavissa. Perussuomalaisuuteen ei yleensä ottaen kuulu rähmäällään olo, joten emme konttaa myöskään nettihäiriköiden edessä.
On kuitenkin selvää, että tarvitaan toinen ns. moderoitu foorumi perussuomalaisuudesta keskusteltaessa. Tämä asia järjestellään kuntoon
lähiaikoina.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p626067Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813606Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242731- 212219
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402175Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621853Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61679Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85128281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 281165