... ettei kunnallisvaalitulosta ja kenenkään vastuunkantokyvykkyyttä päätetä tällä palstalla.(Viittaan alempana olevaan keskusteluketjuun "Uusi ennuste"). Tulokset tulevat tietoisuuteen sitten aikanaan.
Kommentoin tässä hiukan kysymystä, joka aina silloin tällöin nousee esille palstaa lukiessa. Keskuteluissa tulee esille, että miksi täällä kirjoitellaan omalla nimellä, koska se syö äkkiä uskottavuutta. Minä nyt olen sitä mieltä, että tämä on Perussuomalaisten keskustelupalsta ja kyllä täällä täytyy pystyä esiintymään omalla nimellään, ilman kontallaan olemista nurkan takaa nimimerkillä huiskivien tirehtöörien edessä.
Nythän on niin...
10
946
Vastaukset
- Nimimerkki
eivät ole varmaankaan ihan oikeasti aina sanojensa takana. Tiettyä rohkeutta myös puuttuu, jota ihmettelen.
- Arto Hirvonen
Rehti mies aina kirjoittaa omalla nimellä tälläkin palstalla. Vain näin saadaan Perussuomalainen aate maalima kokokansan näkyviin.Olet oikeallaasialla siinä, että tämä on Perussuomalaisten palsta perusaateineen. Semppiä
Arto Hirvonen kirjoitti:
Rehti mies aina kirjoittaa omalla nimellä tälläkin palstalla. Vain näin saadaan Perussuomalainen aate maalima kokokansan näkyviin.Olet oikeallaasialla siinä, että tämä on Perussuomalaisten palsta perusaateineen. Semppiä
Arto on oikeassa, pitää itse seiso omien mielipiteiden taakse, oikea perussuomalainen näin tekeekin,
vaikka mielipide olisikin vastoin enemmistön mielipide.
Nimimerkkien kansa on ikävä käydä asiallisesta keskustelu.- kiltti
wonterghem kirjoitti:
Arto on oikeassa, pitää itse seiso omien mielipiteiden taakse, oikea perussuomalainen näin tekeekin,
vaikka mielipide olisikin vastoin enemmistön mielipide.
Nimimerkkien kansa on ikävä käydä asiallisesta keskustelu.Onko tämä ainoa Arton ikioma mielipide?
- Arto Hirvonen
kiltti kirjoitti:
Onko tämä ainoa Arton ikioma mielipide?
Kiltti. Vastasin Petrille rehtiydestä hänen mielipiteeseen tuntien hänet sanansa pitävänä miehenä.On minullakin laajalti omia mielipiteitä.
Arto Hirvonen kirjoitti:
Kiltti. Vastasin Petrille rehtiydestä hänen mielipiteeseen tuntien hänet sanansa pitävänä miehenä.On minullakin laajalti omia mielipiteitä.
... arvoisa veli.
Mukava "nähdä" sinua palstalla. Täällä pyörii nykyään niin paljon "tuntemattomia". On hyvä, että täällä on tuttujakin.
- on merkki
rehtiydestä, uskottavuudesta ja aitoudesta. Kaiken maailman hymyilevät, kurkkivat kantitaatit ym.ym ovat niitä jotka koirivat niitää jotka osallistuvat ja haluavat oikeasti vaikuttaa. kaikkia ei voi kaikki miellyttää, mutta kun on kyse koko kansakunnan tai oman kunnan ihmisistä, niin vain aktiiviset on oikeassa, ja arvostelijat vain katkeria hyypiöitä.
- takaisin
1. "Keskuteluissa tulee esille, että miksi täällä kirjoitellaan omalla nimellä, koska se syö äkkiä uskottavuutta. Minä nyt olen sitä mieltä, että tämä on Perussuomalaisten keskustelupalsta ja kyllä täällä täytyy pystyä esiintymään omalla nimellään"
- Kyse onkin siitä, että omalla nimellä kirjoittaminen SUOMI24-TASOISELLE palstalle syö uskottavuutta. Tämä Suomi24.fi on koomisin keskustelupalsta mitä Suomesta löytyy, ns. "Suomen kansan vessanseinä". Omalla nimimerkillä kirjoittaminen on ihailtavaa, mutta ei tämän tasoisille palstoille. Näillä Suomi24.fi-palstoilla kun eivät ammattilaiset yleensä pyöri. ;)
2. "tämä on Perussuomalaisten keskustelupalsta"
- Mielestäni on hyvin valitettavaa, että Suomi24:ssa on Perussuomalaisten palsta. Kaiken maailman rekisteröitymättömät provoilijat (siis kuka tahansa) voi käydä kirjoittamassa minkälaista soopaa tahansa, kun sheriffikään ei osaa hoitaa hommiaan ja pitää palstaa puhtaana.
Parempia ja laadukkaampia keskusteluja saatte aikaan esimerkiksi:
- http://www.tiede.fi/keskustelut/viewforum.php?f=13&sid=93df3723dd02df003dd6c151d6e96f3a
- http://www.nakokulma.net/index.php?board=2.0
- http://chat.yle.fi/yleradio1/keskustelu/viewforum.php?f=6
- http://plaza.fi/ajassa/keskustelu/c169
- http://www.hs.fi/keskustelu/index.jspa... tämän kaltaista keskustelua aiheen tiimoilta.
Tämän keskustelupalstanhan pitäisi olla avoin foorumi perussuomalaisuudesta kiinnostuneille keskustelijoille. Sisäistä sivistystä ei ole meistä jokaiselle annettu, tämähän on täällä palstaslla selvästi havaittavissa. Perussuomalaisuuteen ei yleensä ottaen kuulu rähmäällään olo, joten emme konttaa myöskään nettihäiriköiden edessä.
On kuitenkin selvää, että tarvitaan toinen ns. moderoitu foorumi perussuomalaisuudesta keskusteltaessa. Tämä asia järjestellään kuntoon
lähiaikoina.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1204508Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa693264"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1043144Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma392601Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.282292- 1071553
- 491096
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3271062- 49832
Mitä luulet mies
Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin54663