Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Ei enää kiinnosta

jotenkin on kaikenlaine seksi alkanut oksettaa..
Sitä tuputetaan joka tuutista ja joka rööriin, minulla on kyllä tullut jonkinmoinen kyynistyminen koko seksiin.

Ja vaikka olenkin vasta 29v joten kaikkien seksioppaitten mukaan minun pitäisi nyt naisena olla vilkkaimmillani, mutta ei vain kiinnosta.
Oikeastaan, tottapuhuen, jään ilomielin taas tänäkin vuonna ihan ilman;)
31174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vaikkei minulla ole mennyt ihan noin pitkälle kuin sinulla. Jos itselläni ei olisi ihanaa miestä, olisin oikein tyytyväinen ilmankin. Juuri tälläkin viikolla olen miettinyt kun seksi tuntuu tunkevan jokapaikasta ja välillä tuntuu että ihmiset ja asiat vaan pyörii sen seksin ympärillä..

Tuntuu ettei kyse ole kohta enää samasta asiasta mikä tapahtuu rakkaudesta ja on kaunista. Tuntuu että pano on pano eivätkö ihmiset jaksa ajatella että rakkaan kanssa se on ihana asia, ihan eri kun "kenen tahansa" kanssa..

Lisäksi niin monia asioita yritetään myydä seksillä...huoh...en ymmärrä, miksi sitä pitää jokapaikassa näkyä ja tietysti itsekin (varsinkin) naisen pitäisi olla kävelevä seksipakkaus, joita sitten miehet ja toiset naisetkin arvostelevat..

Tulipahan purkaus :)

Äänestä
  • se vaan on rakkautta ilman tunteita

    Äänestä

itelläni ei tee mieli ees kokeilla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NoSexTy kirjoitti:

jotenkin on kaikenlaine seksi alkanut oksettaa..
Sitä tuputetaan joka tuutista ja joka rööriin, minulla on kyllä tullut jonkinmoinen kyynistyminen koko seksiin.

Ja vaikka olenkin vasta 29v joten kaikkien seksioppaitten mukaan minun pitäisi nyt naisena olla vilkkaimmillani, mutta ei vain kiinnosta.
Oikeastaan, tottapuhuen, jään ilomielin taas tänäkin vuonna ihan ilman;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu