Eduskuntaan on sitten saatu 201. edustaja tälle kaudelle kun SDP:n huippu eläkettä nauttiva porho laittoi sinne kirjastonsa pystyyn ja alkoi näin ollen 201. edustajaksi.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1414431
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1414431
Vastaukset 4
Vanhimmat
kulkevat pikku lipposillaan kansan yli.
toimet jotka hän on TODISTETTAVASTI TEHNYT SUOMEN KANSAN HYVÄKSI, ja joista häntä palkitaan antamalla vapaa työhuone eduskuntatalosta.
Kuten ajankulkua aktiivisesti seuranneet tietää, että P. Lipposen työkirja (ansioluettelo) Suomen kansan hyväksi tehdystä TODELLISESTA työstä mahtuu enintään yhden A4 arkin yhdelle sivulle. Sensiaan Suomen kansan ja valtion kehityksen haitaksi tehdyn työn lista olisi, kansalaisten näkemysten ja kokemusten mukaan todennäköisesti moninverroin pidempi.
Mutta te jotka pidätte Paavoa suurena valtiomiehenä, kertokaa FAKTA TIETOJA ja NÄYTTÖJÄ joiden ansiosta vapaa työhuone eduskuntatalosta piti antaa hänen käyttöön?????
PETTURUUTTA EDUSKUNNASSA! SAUNAN TAAKSE!
Tämän kyttäämään jääminen ?