Montpellier voitti aloituskierroksella Libournen vieraissa 3-1 ja Dijon jäi kotonaan tasuriin Ajaccion kanssa. Montpellier on voittanut kolme viimeistä kotipeliään Dijonia vastaan rumin lukemin 3-0, 2-0 ja 4-2. Jopa Veikan kerroin 1.80 on mielestäni hyvä.
Muita hyviä hakuja ovat Nantes, Ajaccio ja Sedan. Nantes näyttää olevan ainakin kotonaan kovassa kunnossa. Sedankin vienee oman matsinsa, tosin kerroin lähentelee pelikelvotonta. Sama homma Ajaccion kanssa.
Oma päivän parini on Montpellier Nantes. Siihen apukohteiksi voi laittaa vaikka Ajaccion, Sedanin tai pikkurahalla kuulantyönnön Rutger Smithin kertoimella 2.70.
Todellinen pankki!
6
586
Vastaukset
- u21
kaikki ei oo sitä milt näyttää.. montel tärkee pelintekijä sivus,,,x tai jättäsin pelaamatta.........
- gnxh
... käsittääkseni poissa tärkeä hyökkääjä eli Sakho...
- gnxh
... Montpellieriä minäkin ajattelin laittaa, mut vähän epäilyttää kun BA:lla joku joukkuetta läheltä seuraava julisti, että ei kestä kasetti pellierin pojilla suursuosikin asemassa... Tosin melkein kaikki liputtavat kotivoiton puolesta (kertoimet laskee) joten kai se on pakko bandwagoniin hypätä. Kaveriksi sitten "aina kova kotonaan" guingamp... ja yu:ta sitten kierrätellään...
- gnxh
lähti kotimaiselle:
guingamp-montpellier-isinbayeva 20€
guingamp-isinbayeva-bartels-edwards 10€
ei kummempia perusteluita noihin yu-juttuhin:
isinbayeva vie ellei loukkaannu
jenkillä ei kuula lennä vanhalla mantereella
en näe edes cambelliä suosikkina tässsä!!! ??- on-hyt
16' Montpellier 1-0 (-) Dijon
- gnxh
..perse naisten matkana olikin 200m eikä 100m "pikku" moka tuli tehtyä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637