Onko kellään tieron murusta

rakas entinen farmaseuttimme Jukka (siis Kihniön apteekissa oli ja lähti)
Ajattelimme vaan kun miehein kanssa lähretään kesälomamatkalle, niin olisi kiva käydä tervehtimäs-
sä häntä, ihan ikävä kun on tätä Jukkaa.
1888
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sanotahan että on turha lähtiä merta eremmäs kalaan.
Pätevä on tämä farmaseutti, täytyy myöntää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


missä on virassaan kirjoitti:

rakas entinen farmaseuttimme Jukka (siis Kihniön apteekissa oli ja lähti)
Ajattelimme vaan kun miehein kanssa lähretään kesälomamatkalle, niin olisi kiva käydä tervehtimäs-
sä häntä, ihan ikävä kun on tätä Jukkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu