väärillä elintavoilla.
kesäloma on vaarallista aikaa tämmöiselle keski-ikääntyvälle miehelle.
olvia ja makkaraa tahtoisi naama vetää..
lenkille entää tahtoopi lentää ukko tää..
..tässä sulle elämisen malli, senkin naamapalli
http://personal.inet.fi/private/yanni/Juoppohullu.htm
www.mahallekyytiä.com
7
786
Vastaukset
- mateen-nahka
Kyllähän se voimat viä,kun joutuu puutulleista neuvotteleen venäjällä viikotolkulla.Olet hyvä mies olvisi ansainnu.Ei muuta anna mennä vaan samaa rataa koko loma.Ku kerta oot kovalla vaivalla saanu hyvän rytmin päälle.
- kun ei
naiset tykkää, tämmöisestä pullukkamahasta!
vähä itkettää, tämä kurjuus.. - PITÄÄ PAIKKANSA...
kun ei kirjoitti:
naiset tykkää, tämmöisestä pullukkamahasta!
vähä itkettää, tämä kurjuus....pieni kumpare vielä menee, mut jos ei oo nilkkojaan nähny aikoihin niin silloin on todel syytä katsoa joa peiliin.
Siinä nimittäin on sit jo tämä terveyskin vaakalaudalla..... - ole..
PITÄÄ PAIKKANSA... kirjoitti:
..pieni kumpare vielä menee, mut jos ei oo nilkkojaan nähny aikoihin niin silloin on todel syytä katsoa joa peiliin.
Siinä nimittäin on sit jo tämä terveyskin vaakalaudalla.....nähnyt muutenkaan aikoihin.
Näkö on sitten sodan jälkeen huonontunut dramaattisesti.
Lähelle kyllä pappa näköö, puoliväliin on aikasta kaihista, vaan kyllä faari kauas näköö, kuten auringon ja tähteet..
Kauniin neidon faari myös oivaltaa ja tätä myös kehasee ja taas aiheesta haukutaan.. - kumparelaskija
PITÄÄ PAIKKANSA... kirjoitti:
..pieni kumpare vielä menee, mut jos ei oo nilkkojaan nähny aikoihin niin silloin on todel syytä katsoa joa peiliin.
Siinä nimittäin on sit jo tämä terveyskin vaakalaudalla.....olet Nainen aivan oikeassa!
En itsekkään miehenä pidä pulleesta naisesta. - vatsakkain
PITÄÄ PAIKKANSA... kirjoitti:
..pieni kumpare vielä menee, mut jos ei oo nilkkojaan nähny aikoihin niin silloin on todel syytä katsoa joa peiliin.
Siinä nimittäin on sit jo tämä terveyskin vaakalaudalla.....laukeaa meillä miehillä, jos vatsakkuutta on reilu metri, perimä on huono (sydän & verisuoni), elintavat, korkea verenpaine, kolestroli.
Jos nuo täyttyy, niin kaksikymmentä vuotta aikaisemmin, kuin ikätoverit, kaikaa kaunis lähtövirsi:
"Sun viereen rakas Isämme, me laskemme mun kauniin mahaamme"..
- senttiä
pois!
Jes!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175083Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012311- 1351998
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481868Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551266Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu113925Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654