Jumalan kieltäjät nukkuvat yönsä huonosti, koska he joutuvat kantamaan syyllisyyttä omista synneistään.
Ihminen joka ei ole saanut uskoa syntejään anteeksi Jeesuksen nimessä ja sovintoveressä, kantaa niiden taakkaa omassatunnossaan.
Turhan - koska Jeesuksen veri puhdistaa kaikesta synnistä.
Kääntymätön ihminen myös pelkää lopun ajan tapahtumia koska ei halua lukea totuutta niistä Raamatusta, tai jos on lukenutkin, niin ei halua uskoa profetioihin, tosiasioita tunnustaen.
Tänä päivänä näemme hyvin selvästi, kuinka ennustukset alkavat käydä toteen silmiemme edessä.
Ilmastonmuutos mun muassa on hyvin selvä esimerkki siitä mitä on odotettavissa.
Ilmestyskirjassa kerrotaan, kuinka lopulta ihmisillä on niin kuuma että 'he pureskelevat kielensä rikki tuskissaan'. Mutta uskomattomimmalta tuossa tuntuu se, että kaikki ihmiset eivät vielä sittenkään halua tehdä parannusta.
Siinä vaiheessa Jeesus on jo noutanut omansa pois maan päältä viettämään Karitsan hääjuhlaa.
Haluathan sinäkin olla siinä joukossa, joka pian temmataan ylön Herran luo.
'Ja me saamme aina olla Herran kanssa.'
ATEISTI
5
184
Vastaukset
- nukkuu
hyvin yönsä ilman mielenvikaisia houreita veriuhreista ja tempauksista.
- Matti E Simonaho
totuus on, että ateisti on lähempänä jumalaa kuin uskovainen joka sokeana seuraa esivanhempiensa tappajan oppeja ja IO Käskyn rikkojaa seuraten sokeana sokeaa helvettiin.
Ateisti on kuin Jumala´: Ei usko eikä ole uskovainen
Ateisti on kuin Jeesus : Ei usko eikä ole uskovainen
Ateisti on kuin kaikki Valtakunnassa: Ei usko eikä ole uskovainen
Älä osoita ja syytä lähimmäistäsi rikkoen IO Käskyä. Sen sijaan että osoitat muita, osoita itseäsi, ja kysy kuka sinä olet ja kenen oppeja sinä seuraat kun osoittelet. - Matti E Simonaho
Piru (P. EROE : P. latinan "populus": "poikkeava kansa, vähäjärkinen, hullu") osoittaa aina sinne missä Hän ei ole. Hän ei ole veistoksessa tai puisella ristillä. Hän ei ole sydämessä, hengessä eikä taivaalla. Hän ei ole erämaassa, esimerkiksi puussa tai kalliossa joka on kasvanut ihmishahmon muotoiseksi. Hän ei ole kammiossa " Jeesuksen ja Marian haudassa " viitaten The Lost Tomb of Jesus -televisiodokumenttiin (James Cameron, Discovery-Channel 4.3.2007). Hän ei ole rakennuksissa eikä niiden seinillä. Piru viittoilee aina sinne missä hän ei ole tai kaikkeen sellaiseen minkä se voi jossain mielessä viedä. Se voi viedä esimerkiksi hengen, sydämen, lihan, veren ja mielen mutta sielua se ei voi viedä. Hän ei ole missään kuolleessa vaan elävässä: Sielussa.
- luutu
Onko tämä raamatusta?
- X-pander
luutu kirjoitti:
Onko tämä raamatusta?
näyttää olevan Matteus 24ssa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614218Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653446Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541796Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251663Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2971430Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132928Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235858en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115835Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18804