Mahtavaa

Menen telttakokoukseen missä on sulassa sovussa helluntailaiset ja luterit. Mahtavaa kristittyjen yhteyttä Jeesuksen nimessä, aamen.
3108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Uudestikastajat yrittää eksyttää valituita luterilaisia saatanalliselle lahkokasteelle viemälle heitä ensin telttakokoukseen.
"Sillä vääriä kristuksia ja vääriä profeettoja nousee, ja he tekevät suuria tunnustekoja ja ihmeitä, niin että eksyttävät, jos mahdollista, valitutkin.
Katso, minä olen sen teille edeltä sanonut."
"Eikä ihme; sillä itse saatana tekeytyy valkeuden enkeliksi.Ei ole siis paljon, jos hänen palvelijansakin tekeytyvät vanhurskauden palvelijoiksi, mutta heidän loppunsa on oleva heidän tekojensa mukainen."

Äänestä
  • yhteyttä, Jeesuksen rukous että he yhtä olisivat.
    Lahkohenkiset eroittelevat uskovia oppirakennelmiensa perusteelle se on lihallisuutta.

    Äänestä

  • Jaaajo kirjoitti:

    yhteyttä, Jeesuksen rukous että he yhtä olisivat.
    Lahkohenkiset eroittelevat uskovia oppirakennelmiensa perusteelle se on lihallisuutta.

    näistä lapsenakastetuista nimikristityistä voi-
    taisiin saada oikeita, uudestisyntyneitä kris-
    tittyjä?
    Jeesus sanoi: Parannusta syntien anteeksisaamiseksi
    on saarnattava kaikille kansoille (kirkkokunnille)!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaaajo kirjoitti:

Menen telttakokoukseen missä on sulassa sovussa helluntailaiset ja luterit. Mahtavaa kristittyjen yhteyttä Jeesuksen nimessä, aamen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu