http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1415873
"Tuolloin viiden Yhdysvaltain sotilaan ryhmä tunkeutui irakilaisperheen kotiin, raiskasi perheen 14-vuotiaan tyttären, tappoi hänet, hänen siskonsa, isänsä sekä äitinsä ja poltti perheen talon."
Näinkö tuodaan "demokratiaa" Irakiin? Usanistit tietysti hyväksyvät teon ja mahdollisesti fantasioivatkin siitä, mutta mitä mieltä mut keskustelijat ovat tästä järkyttävästä tapahtumasta?
USA:n sotilaat tappoivat ja raiskasivat!
18
794
Vastaukset
- Uskova Mies
Kyseessä on vain jäävuoren huippu. Bush seuraa uskollisesti Hitlerin viitoittamaa tietä.
- Irakiin
Hirttäjäiset pystyyn!
- usko vaan
Eiköhän noita rikollisia ole meeallakin kuin USA:ssa. Eikö suomenkin vankilat ole aika täynnä. En kyllä tiennytkään että vain USA tekee tommosia?????????
- Ritari-90
Muistahan kuitenkin, että tekijä on itsekin päätymässä sähkötuoliin.
Eihän tässä asetelmassa ole mitään uutta. Oli maa mikä hyvänsä, sodassa tehdään aina sotarikoksia. En niitä puolusta, mutta USA ei ole ainoa. Muistelehan Venäjää Tsetsheniassa...
Älähdän vasta, jos äijälle ei tulekaan nirri-vex -rangaistusta.- Ritari-90
Tshetshenia
- Huuda sitten kovaa
Ritari 90.Kuvitteletko että Usa:n sotilas tuomittaisiin kuolemaan muutaman ulkomaalaisen murhasta.Syy miksi sinne hyökättiin:Heidän hiekkansa on meidän öljymme päällä.Miksi tuohonkin piti vetää Venäjä.Tekeekö rikoksesta pienemmän se,että muutkin tekevät niin?.Kelpaisikohan puolustukseksi oikeudessa?,epäilen Tunnetko My Lai (paikkakunta vietnamissa) tapahtumat ja seuraukset.Tutustuhan siihen.Opettava esimerkki.
- ökljslkajga
Huuda sitten kovaa kirjoitti:
Ritari 90.Kuvitteletko että Usa:n sotilas tuomittaisiin kuolemaan muutaman ulkomaalaisen murhasta.Syy miksi sinne hyökättiin:Heidän hiekkansa on meidän öljymme päällä.Miksi tuohonkin piti vetää Venäjä.Tekeekö rikoksesta pienemmän se,että muutkin tekevät niin?.Kelpaisikohan puolustukseksi oikeudessa?,epäilen Tunnetko My Lai (paikkakunta vietnamissa) tapahtumat ja seuraukset.Tutustuhan siihen.Opettava esimerkki.
mamut raiskaa ja kukaan ei älähdä koska sehän on meidän suomalaisten vika koska kohtelemme heitä niin huonosti..
Ja vittu heti on niskakarvat pystyssä kun joku jenkki sotilas raiskaa ja sehän ei ole yksittäistapaus vaan kylmä totuus jotta jenkkilän sotilas raiskaa aina ja iankaikkisesti, mutta somalit ovat vain ja ainoastaan yksittäistapauksia.
ALAS USA USA oN PAHA VENÄJÄ JA ISLAM OVAT HYVIÄ ALAS DEMOKRATIA KORAANI YLÖS JA KAIKKI IHMISOIKEUDET ALAS USA RIKKOO KAIKKIA IHMISOIKEUKSIA JOITA KAIKKI MUSLIMIT KUNNIOITTAVAT, MUSLIMIEN LAKI HYVÄ USA:N LAKI PAHA. NYT ON YK:N TEHTÄVÄ SOPIMUS NÄIDEN TALIBANIEN KANSSA KOSKA HE OVAT OIKEASSA JA JOS ET USKO NIIN KUOLEE MUUTAMA ETELÄ KOREALAINEN ASIAnomainen. mutta jenkithän ne ainoastaan niitä siviilejä murhaa ja raiskaa??????????????????? ------------------------- - Korjataan...
Ritari-90 kirjoitti:
Tshetshenia
Tšetšenia (ven. Чечня́, Tšetšnja, tšetšeeniksi Нохчийчьо, Noxçiyçö) eli Tšetšenian tasavalta (ven. Чече́нская Респу́блика, Tšetšenskaja Respublika, tšetšeeniksi Нохчийн Республика, Noxçiyn Respublika) on Venäjän federaatioon kuuluva tasavalta.
- Jakke77
ei ole vielä edes saanut tuomiota koska hänet on erotettu armeijasta ennen jutun paljastumisita 3 muuta oli saanut elinkautiset ja 1 27 kuukautta koska ei ollut osallistunut itse surma töihin. päätekijälle vaaditaan kuoleman tuomiota.
- yritys hyvä
kaikki vaan kertoo siitä USA:n turhautumisesta ja toivottomasta tilanteesta.USA:n haalimaa johtajuutta uudessa maailmanjärjestyksessä alkaa olemaan menetettyä ja näyttää "maailman valloituksen"menneen pahasti pieleen.HYökkäys Irakiin oli riskialtis toimenpide ja sen varaan laskettiin paljon ja sen onnistumiseen.
- normi jenkki
Sama touhu kuin Vietamissa. Huumepäissä ettei sota pelottaisi ja melaa mekkoon porukalla Sitten elävältä kuoppaan tai polttohomma.
- Ei muuta
ulosteusanistit ovat maailman ainut ja todellinen terroristivaltio.
- I hit you man
KATSOKAA PÄIVÄMÄÄRÄÄ, JUTTU ON VUODELTA 2007. KIRJOITTAJA HALUAA AINOASTAAN LIETSO OMAA USA ALLERGIAANSA.
YKSITTÄISTAPAUS, TEKIJÄT TUOMITTU KUTEN KUULUUKIN.
Hitman on näitä ex-kommareita, maanpettureita. Henkisesti sairas tyyppi. - aito jenkki
Katsojaluvut paljsti ja vuosiluku varmisti.
Mutta tuo jenkkien touhu on ja oli tosi epäinhimillistä teurastusta.
Ausraliassa oli videoita katukaupassa myynnissä. Vastenmielistä kidutusta täysin mielipuolista toimintaa.. Eli varsinaisia kotivideoita. Laadullisesti huonoja mutta tarkasti oli kuvattu mitä naisen sisään mahtuu. - ei turhaa väkivaltaa
Sota on sotaa,mutta miksei vihollisia ammuta siististi. Tuo lasten ja naisten kiduttaminen on täysin mielenvikaisten touhua
- ota jenkki
Koko ajan sama touhu. Ensin tapettiin buhvelit huvikseen Sitten intiaanit ajankuluksi
Sen jälkeen jauhopussi päähän ja tummia nurin. Nykyisellään ympäri maailmaa peijaiset käynnissä, - Usa on ihanne
Tärkeitä on että muut kuolee. Ei tosin tummat omatkaan haittaa vaikka meniskin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2624320Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653524Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1571841Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251726Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991452Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?133974Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18879Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235866en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115858