Miksi?

Kielletty hedelmäkö?

Mistä johtuu että: Keskustele ateismista,kerää enemmän kannanottoja kuin kaikki uskontosivut yhteensä?

Elääkö hihhuliapostoleissa kuitenkin (vapauden)ateisminkaipuu tukahdutettuna syvälle sisimpään?

Ette te voi oikeasti olla niin tyhmiä että kaikkien näiden vuosien (hihhulien tappioksi) jälkeen luulisitte tosiaan voivanne käännyttää ketään taikauskotonta noitapiiriinne.

8

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hihhuli ymmärtää olevansa hukassa.

      Noppaa vain sitä onko joku toinen jumala kuin hänen luomansa, se oikea vai kannattaako edes pettää itseään.

      Onhan niin että taikausko ei tuo ihmisarvoista elämää, tosin se ei tee sitä täysin mahdottomaksikaan, heikentää vain merkittävästi laatua. (Nyt murhamiehet, narkkarit, alkkikset ja muut vastaavat ihan hiljaa)

    • hauskaa porukkaa

      kun sanoo jotain niin vaaditaan tieteellistä todistusta jos kysyy jotain niin tulee vastakysymys tai sitten sanotaan että sä oot aivoton idiootti, mikä kyllä on tullut jo selväksi. Jos sanoo vaan hyvää päivää niin sekin nähdään hyökkäyksenä. Joka toinen lause tulee takaisin vastaväitteineen.

      Se on jotain niin mielenkiintoista käyttäytymistä että sitä en ole muualla havainnut ja sinänsä ihan hauskaa :--)

      • Halvat huvit

        idiootilla tunetusti ilmaiset! Paitsi jos olet joutunut jonkun ihmisuhrihahkon kynsiin.
        "apostoli PPH"


      • konna

        "Jos sanoo vaan hyvää päivää niin sekin nähdään hyökkäyksenä."

        päivä. Klo oli 00.18 kun lähetit viestisi. Ja mun kello on kohta 0.33.

        Siis on yö!

        :D


      • maailmankolkassa
        konna kirjoitti:

        "Jos sanoo vaan hyvää päivää niin sekin nähdään hyökkäyksenä."

        päivä. Klo oli 00.18 kun lähetit viestisi. Ja mun kello on kohta 0.33.

        Siis on yö!

        :D

        oli päivä.


      • konna
        maailmankolkassa kirjoitti:

        oli päivä.

        mutta monessa hanurissa ei:)


    • Admira

      islam-palstalla ja seurauksena oli se, että minulta kiellettiin pääsy keskusteluun kahdeksi viikoksi, koska joku, jolla oli sama IP-osoite oli häiriköinyt. En tajua tekniikasta mitään ja ihmettelen miten jollain voi olla sama osoite, koskapa kotikoneelta kirjoitan, mutta sinne varon menemästä. Sen seriffi on omaa luokkaansa. Ateismipalstalla ja feminismipalstalla saa kirjoittaa mitä vaan, eikä kukaan puutu siihen. Oikeastaan hyvä näin. Sana on vapaa!

    • petri.....

      no minua ainakin kiinnostaa nämä ateisti keskustelut, jos niissä nyt jotain juurta on,
      ja kyllähän maailmankatsomukselliset kysymykset kiinnostavat,

      kiinnostaa myös evoluutioteoria, vaikka pidän täysin mahdottomana että ihminen olisi sen kautta kehittynyt tälläiseksi!
      ---

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      324
      6205
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3676
    3. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      149
      2861
    4. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      227
      2190
    5. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

      (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
      Maailman menoa
      107
      1763
    6. Otan vielä joskus yhteyttä

      Ja jos et vastaa, niin tulen sinne. Pakko puhua.
      Ikävä
      67
      1232
    7. Niin että miten

      Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua
      Ikävä
      83
      1092
    8. Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet

      Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni
      Sinkut
      145
      983
    9. Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun

      Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan
      Suomalaiset julkkikset
      10
      958
    10. Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa

      Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui
      Tv-sarjat
      11
      904
    Aihe