Raamatun jo kuolevassa mytologiassa useampaan kertaan ihmiskunnan (=valittu kansa, johon btw wi kuulu yksikään evlutlahkolainen) jatko perustuu sukurutsaan, vain kerran sukurutsa lienee tuomittu. Ilmeisesti siksi ettei silloin ollut kyseessä jatkuvuus.
Raamattusadun jännin sukurutsa lienee kuitenkin se ettei isä kyennyt yhtymään poikaansa ilman vasilia, pyhää henkeä. Toki bulvaanina käytettiin viatonta neitsyttä mutta idea lienee silti selkeä.
Kaikkivaltias Jumala joka ei kykene lisääntymään ilman pieniä kikkoja.
Raamattusadun jännin sukurutsa lienee kuitenkin se ettei isä kyennyt yhtymään poikaansa ilman vasilia, pyhää henkeä. Toki bulvaanina käytettiin viatonta neitsyttä mutta idea lienee silti selkeä.
Kaikkivaltias Jumala joka ei kykene lisääntymään ilman pieniä kikkoja.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ainoa mikä nassen avauksessa oli osunut oikeaan, oli sen saapumis ajan kuvaavuus kirjoittajasta: 00:13...!
Ekasta vastaajasta! Hihhuli nettipelle jolla ei ole elämää IRL!
Taidat olla sellainen peräkylän profeetta jolle sosku maksaa nettiyhteyden.
Ja ipanalla mielikuvitus laukkaa kun on annettu valvoa liian pitkään...
"ikuinen jumala" Ehkä tajuat joskus... tuskin.
No olipas tooosi vaikee... :D ...ai niin ja LOL :D
Mikä itse mielestäsi olet,
kun voit muille ivata noin rankasti.
sinulla on väärät tiedot koskien raamattua
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=4500000000001510&posting=22000000026195836
Edes lukea? Jos uskot jeesussatuihin niin tuskinpa osaat.-
kummallista ettei Josef suuttunut, kun Maria petti häntä Jumalan kanssa. On niitä tietysti kaikenlaisia selityksiä keksitty kun jää rysän päältä kiinni, mutta tuo selitys on jo niin järjetön, että se toimii. Kuten hyvin tiedämme, edelleen.
Niillä on keskenään..
Entäpä, jos joku väittäisi sinulle, ettet taida osata lukeakaan, kun et usko Jumalaan?
Jumala nussi itseään, pyhää henkeä saattaakseen alulle poikansa.
Vajakkijeesuksen, ultimate insestin hedelmän.
Hyi perskarva mikä tarina!
Ja tätä nää jeesustautiset vielä ihailee???
tauti, hihhulit on sua terveempiä.
Sulla on taas kerran viisarit metsässä ;)
Terveyttä!
(Sitä sä tarvisit)
Jos tuollasen tekstin tuottaminen ja minkälainen mieli on sen takana, on vaihtoehto, niin olen mieluummin todella vakavasti "Jeesus-tautinen"...
Halleluja! Maran ata!
uusimman evoluutioteorian mukaan ihminen on kehittynyt yhdestä miehestä - siinä sinulle apina todella homomaista sukurutsaa kaikilla mausteilla ja dynaamista pedofiliaa samalla kertaa kaikkien veromarkkojen edestä - rahahan on nääs se teikäläisten jumala ja ehdottomasti paras persreijän voitelija myöski !
pienessä tuiskeessa.
Jos ja kun pitää Jumalaa täysin mielikuvitusolentona, silti pitää koko ajan ikään kuin todistella ettei sitä ole ja vähätellä sitä.
Minulle ainakin on päivänselvää, ettei saunatonttuja ole, ja näin ollen minun ei tarvitse hakea ja hokea siitä todisteita.
En tarkoita, ettei siitä saisi silti puhua.
jos jumala olisi olemassa, niin se ei taatusti ainakaan olisi raamatun jumala.
Kun kerran hyvin tunnet raamatun, niin listaahan kaikki sukurutsakohdat sieltä, erityisesti jumalan tahdosta ja toimenpiteistä johtuneet.
Rankka on satukirjanne.
pitäisiköhän aiheesta aloittaa ihan uusi keskustelu... ;)
Saanko lainata kommenttiasi?
Raamatun? Ja mikä ihmeen satukirja?
Ja kiitän jälleen :D
"Raamattusadun jännin sukurutsa lienee kuitenkin se ettei isä kyennyt yhtymään poikaansa ilman vasilia"
Voisitko ystävällisesti edes kerran kertoa, että mihin ihmeeseen viittaat?