Mitkä kaupunginosat ovat Vantaan ns. hienostoalueita vai onko niitä? Missäpäin on hienoja omakotitaloja?
Vantaan hienostoalueet?
17
7270
Vastaukset
- Alahan kertoa
Mitä se sulle kuuluu? Yrität selvittää onko mies varakas vai ei? Siitähän tässä on kysymys, oletko kiinnostunut miehestä vai et.
- ja vielä kerran pyh
Teen gradua, ja haluan kuulla totuuden vantaalaisen silmin. Missä ne varakkaat miehet muuten lymyävät, ihan vaan by the way?
- varten
ja vielä kerran pyh kirjoitti:
Teen gradua, ja haluan kuulla totuuden vantaalaisen silmin. Missä ne varakkaat miehet muuten lymyävät, ihan vaan by the way?
Sinun on kyllä etsittävä toinen kaupunki tutkimuskohteeksesi.
Vantaalla katsos kun ei asu vaurasta väestöä.
Onhan täällä toki jonkin verran ihan kivoja taloja, mutta ne on kyllä aikalailla isolla lainarahalla rakennettuja, joten. - joo...
varten kirjoitti:
Sinun on kyllä etsittävä toinen kaupunki tutkimuskohteeksesi.
Vantaalla katsos kun ei asu vaurasta väestöä.
Onhan täällä toki jonkin verran ihan kivoja taloja, mutta ne on kyllä aikalailla isolla lainarahalla rakennettuja, joten.mutta kai siellä on joku mesta missä on vähän hienompia tönöjä? en nyt tarkota mitään espoon westendin luokkaa.
- ent vantaalainen
johan sen nimikin sanoo ;)
- Palli naama
on siellä muutamia komeita lukaaleja, mutta ne uudet ok-talot on niin tiukkaan rakennettuja, että on siinä omakotiasumisen rauha kaukana. Sääli. Naapuri näkee ikkunasta mitä aamiaisella syödään. Ei kiitos.
- muuten?
Palli naama kirjoitti:
on siellä muutamia komeita lukaaleja, mutta ne uudet ok-talot on niin tiukkaan rakennettuja, että on siinä omakotiasumisen rauha kaukana. Sääli. Naapuri näkee ikkunasta mitä aamiaisella syödään. Ei kiitos.
Millanen paikka tää ylästö muuten on? Paljon lentoliikennettä? Onko suht uutta aluetta eli onko paljon uusia rakennuksia?
- kartanokoski?
Kartanokoskella oli ainakin todella makeita taloja ja hintojen mukaan ne ovat vähän kalliimpaa seutua.
Ja onhan se Vantaanjokiseutu rantoineen tosi nätti.- hienostoa
Hienosto alue on se koivukylän opiskelijaslummi alue.
- ilman nimimerkkiä
Rikkaimmat vantaalaissuvut asuvat Keimolan suunnalla, mutta koska vanha raha ei haise, on myös aistittavissa tietynlaista vaatimattomuutta.
Ökyilyä saa hakea jostain muualta. - Pertsa78978
Hämeenkylää on sanottu vantaan westendiksi. Pirun kalliita taloja mut tosi kiva ja rauhallinen alue, tosin ei kauppaa jne. Mäkkäri lähellä ja suht hyvät bussiyhteydet.
- Pertsa8797698
Korjaan sen verran että hämiksessä tosin asuu ihan tavallisia ihmisiä, jos jotain rikkaita ihmisiä ja huippulukaaleja etsit niin ei tuu mieleen että vantaalla olis paitsi ehkä vapaalassa on sellanen pikku läntti missä on muutama hieno talo ja bemarit pihassa.
Hämis vaan on rauhallinen ja viihtyisä ja tasainen ja sen takia niin laadukas. Jos täällä jotain ökymeininkiä olis niin lähtisin muualle. - kuulin eka kertaa
Vai Vantaan westendiksi...
Olen asunut täällä 21 vuotta enkä ole moista kuullutkaan.
Hämeenkylä on ok, joskin alueen palvelutaso heikko. Kilpailee Vantaalla hyvin Kartanokosken, Ruskeasannan ja Ylästön tasavertaisesti muun paitsi palvelujen osalta.
Espoon läheisyyskään ei kovasti haittaa. Riippuu tietysti missäpäin aluetta asuu.
- mutta...
...Ruskeasannan keskiluokkaisella omakotitaloalueella on joukossa myös komeita taloja isoilla tonteilla ja pihassa kalliita autoja
- vanda stad
katso asuntojen myynti- ja vuokrahintoja..
- Jergga
Neliöhinnoiltaan Vantaalla ei ole hienostoalueita, mutta hienoja taloja kyllä löytyy tuhansittain.
- JaskaPontti
Rekola.Korso.Hakunila.Länsimäki.Myyrmäki.Martinlaakso.
Havukoski / Koivukylä.Simonkylä.Malminiitty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1852680Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 73921
- 64921
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239809Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708