Nyt on tullut taas kerran aika poimia syksyn sato ja tehdä siitä kaikenlaisia kivoja herkkuja. Puutarhamme saldo on seuraava;
Omenapuussa on yksi omena ja kirsikkapuussa kolme kirsikkaa.
Mitähän kaikkea makoisaa voisimmekaan niistä vääntää?
Anna ystävän vinkki ja paras käyttöohje tälle sadollemme ennenkuin nälkäiset lintuystävämme vievät lopunkin sadon...
Syksyn satoa
9
1013
Vastaukset
- mayanna
ja uuniomena vanilijakastikkeella :)
- Pumpulipaj
kaksi muuta ovat vielä aika pieniä ja vihreitä, niistä saakin oikein eksoottiset drinksut.
Uuniomenaksi omenamme on aika pieni, halkaisija 2,5 cm. Mutta jos paistaa vaan ihan vähän?
siihen sun edelliseen kyssäriin ja olin kuulemma 67% mies. Miksi poistit sen edellisen. :(
Taidan lähteä sukupuolen leikkaukseen.- Pumpulipaj
...kun tuo kyssäri on kuulemma ollut tällä palstalla jo jossain, en tiedä nääs kun olen ollut tuolla itikoitten syöttinä.
Ajattelin, etten viitsi kopioida toisten aiheita. Pumpulipaj kirjoitti:
...kun tuo kyssäri on kuulemma ollut tällä palstalla jo jossain, en tiedä nääs kun olen ollut tuolla itikoitten syöttinä.
Ajattelin, etten viitsi kopioida toisten aiheita.että se ainakaan lähiaikoina olisi ollut täälä. Siellähän kerrottiin että eka olisi ollut kolme vuotta sitten, siis hesarissa tuo kysely.
- se lienee ?
Nittaminax kirjoitti:
että se ainakaan lähiaikoina olisi ollut täälä. Siellähän kerrottiin että eka olisi ollut kolme vuotta sitten, siis hesarissa tuo kysely.
se lienee ? kirjoitti:
tuon aloituksen yhteydessä. En ollut lukenut kaikkia...no voi harmi
- jane.london
omena siemenillä..nooh jätä lintujen iloksi;D
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1268897
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1455374Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333825Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313585Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352634Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3581562Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981557Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?711410Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376